Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Фріланс та бухгалтерський облік

Фріланс та бухгалтерський облік

В наші часи багато компаній зіштовхуються з певними труднощами відносно роботи на ринках. Сучасні проекти та моделі ведення діяльності, здебільшого допомагають виживати та домагатися успіху. Бізнес та його моделювання не стоїть на місці і розрізняється з кожним днем. Найбільш сучасна та успішна модель бізнесу, що дозволяє домогтися відповідних конкурентних перемог є залучення до роботи фрілансерів.

Фрілансер - це вільний митець, людина, що виконує конкретний перелік робіт, перебуваючи поза штатом компанії замовника, або підприємця. Робота фрілансером здебільшого виконується дистанційно, віддалено та має систематичний характер. Успішний фрілансер завжди старається виконувати одночасно роботу для різних клієнтів.

Не так давно фріланс розпочав набирати оберти на ринку праці. Не став винятком і бухгалтерський облік. Спеціалісти у сфері бухгалтерії реєструючись на спеціалізованих сайтах отримують відповідні замовлення, і за виконану роботу - винагороду. Здавалося б ніяких проблем, працюй, отримуй замовлення та набирай відповідний рейтинг, але як відомо, майже у всіх проектах є свої «за» та «проти», ризики та переживання. Не являється винятком і віддалена робота.

Практика показує, що фрілансерам можна довірити проекти середньої важливості, поступово підвищуючи рівень довіри до конкретних фрілансерів, якщо вони цього заслуговують. Часто відносини між замовником і фрілансером будуть складатися на «понятійній», тобто бездоговірній основі. Це звичайно ж не правильно, тому що договір дозволить вам позначити ваші побажання й у випадку виникнення взаємних претензій у вас будуть аргументи в захист своїх інтересів.

Для забезпечення прозорості необхідно заздалегідь обговорити й чітко прописати в договорі схему приймання/передачі замовлення фрілансером замовникові. Максимально конкретизуйте кожен крок, щоб виключити можливість самодіяльності або маневрування. Варто також підкреслити, що приймання виконаного завдання буде виконуватись відповідно з технічним завданням, що буде використано у випадку виникнення спорів як докази в Арбітражі. Подібне відношення до справи дозволить виключити розбіжності й позитивно позначиться на репутації й замовника і фрілансера.

Фрілансер, що прагне до успіху, повинен установити для себе непорушне правило завжди звіряти виконану роботу з технічним завданням проекту перед його здачею. Звичайно, якщо бюджет бухгалтерського завдання невеликий і не припускає фінансування фокуса-групи або іншого органа, що перевіряє, тестувати свою роботу повинен сам фрілансер, а потім замовник. Якщо ж фрілансер виявив помилки вже після здачі бухгалтерського проекту, він повинен якомога швидше попередити замовника й запропонувати внести необхідні коректування в самий короткий час.

Важливим нюансом процесу приймання/передачі роботи є супровідний лист, де виконавець повинен донести до замовника всю інформацію про пророблену роботу. Те, що фрілансер, піклуючись про успішність проекту, виконав відповідну серію додаткових робіт, може бути зовсім не очевидним для замовника.

У супровідному листі необхідно дати зрозуміти, який великий обсяг робіт реалізував фрілансер: тестування, детальну перевірку функціональних блоків тощо. Потрібно дати замовникові зрозуміти, що фрілансер не менше його зацікавлений в успіху проекту, у позитивних відкликаннях самого замовника й користувачів про пророблену роботу. Якщо проект тестувався фокусом-групою, варто прикласти докладний звіт про це тестування. Супровідний лист допоможе налагодити доброзичливі стосунки із замовником, підвищити якість роботи й придбати неоціненний досвід в організації процесу приймання/передачі виконаних бухгалтерських робіт.

Працюючи над проектом, фрілансер глибоко проникає в суть бухгалтерського завдання. Тому зовсім природнім може бути пропозиція по безкоштовній технічній підтримці бухгалтерського проекту. Так фрілансер може одержувати інформацію, рекомендації й нові вигідні замовлення.

Увагу та час цінує кожна людина. Замовник оцінить це подвійно, якщо буде впевнений, що одержить від фрілансера необхідну допомогу в будь-який момент. Для фрілансера бухгалтера це можливість постійного доходу, адже якщо замовник налагодив зв'язок з відповідальним і професійним фрілансером, та при виникненні необхідності у виконавці нового проекту, він неодмінно звернеться до вже перевіреного працівника.

Також спілкування із замовником, що цінує послуги фрілансера, приносить масу позитивних емоцій. І такі замовники часто не проти прийняти участь у фокусах-групах.

Стабільні партнерські відносини гарантують своєчасну оплату проектів, одержання позачергових замовлень і пільгові умови по роботі над проектами.

Звичайно, довірчі й професійні відносини між фрілансером - бухгалтером і замовником виникають далеко не завжди. Однак такі відносини все-таки прагнуть до постійного партнерства. Це не дивно: замовникові зручно й вигідно бути в контакті з відповідальним і досвідченим виконавцем, щоб швидко вирішувати виникаючі проблеми.

При цьому online-партнерство позбавлене строгих зобов'язань і може бути розірване в будь-який момент, якщо умови співробітництва перестали задовольняти одну або обидві сторони.

Високий професіоналізм і людські якості, постійний аналіз відносин «фрілансер-замовник», прагнення до плідного співробітництва й працездатність дозволять Вам завжди бути затребуваним, а, виходить, гарантують фінансову стабільність.

Сидоренко Анна


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=frilans-ta-bukhgalterskiy-oblik


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook