Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьи1С:Предприятие

Навіщо необхідне оновлення конфігурацій 1С?

Навіщо необхідне оновлення конфігурацій 1С?

Для того, щоб з’ясувати навіщо ж потрібно оновлювати конфігурації 1С ми маємо зрозуміти, що ж це така за програма 1С і для чого вона використовується.

Розвиток сучасного світу відбувається дуже швидко, за рахунок чого в усіх сферах життя відбуваються зміни, якісь певні оновлення або, навіть, поява чогось нового. Таким чином, з’явилася необхідність зручного та швидкого програмного забезпечення, оскільки просто неможливо запам’ятати всю інформацію про фірму або підприємство, чи зберегти її виключно на паперах. Тому, на теперішній час, існує дуже багато програм, що допомагають у веденні документації підприємства та збереження його інформаційної бази. Однією з таких програм являється 1С.

На сьогодні більшість бухгалтерів в нашій країні користуються саме програмою 1С, так як вона набула найбільшої популярності. Саме 1С використовують для автоматичного обліку на фірмах і підприємствах різних форм власності, різних галузей та є стандартом для СНД.

Програмою 1С здійснюються такі види обліку як:

Повністю програма називається - «1С: Підприємство». В неї входять різноманітні програми для оброблення даних на підприємствах. Однією з особливостей програми є принцип універсальності, що повністю реалізований в програмній платформі. Існує можливість створення різноманітних додатків, що працюють по схожим принципам, але призначаються для різних завдань і цілей. Для кращого розуміння того, як працює програма 1С потрібно часто її використовувати. Безліч організацій використовують сервіси 1С і їх це влаштовує.

З самого початку 1С було розраховане на створення автоматизованого обліку (бухгалтерського і управлінського. Але зараз воно знаходить собі застосування, навіть, в тих областях, які далекі від бухгалтерії.

Потрібно знати, що «1С Підприємство» - являється програмою на основі якої іде розроблення інших програм, що мають назву «конфігурації». В свою чергу, конфігурації «1С» - це ті програми, що безпосередньо використовують бухгалтери. Конфігурацію об’єктів створюють в спеціальному робочому режимі, який має назву «Конфігуратор», а після цього починає працювати робочий режим, який називають «1С:Підприємство».Саме тут здійснюється отримання доступу користувачем тих функцій, які були виконані в цій конфігурації.

Якщо пояснити простіше, то 1С являється мовою програмування, а конфігурації 1С - це ті програмки, що написані мовою «1С». Для того, щоб обрати потрібну конфігурацію, необхідно враховувати особливості підприємства, а також варто було б порадитися з людьми, які спеціалізуються на автоматизації з1С.

Конфігурація, як було сказано, розробляється на базі «1С Підприємство», та рішення конфігурацій існує у таких виглядах:

Базові конфігурації використовуються тільки для роботи виключно на базових версіях програми. Їх поставляє тільки фірма 1С та в них не дозволяється нічого змінювати, але все ж їх можна перетворити в типові. Всі інші, неспеціалізовані, і типові також, можуть змінюватися тим, хто використовує програму.

Також існують тиражні рішення, внесення змін до яких, як правило, призводить до ускладнень у підтримці користувачів програми та оновлень конфігурацій.

Взагалі, найвідомішою вважається конфігурація ведення бухгалтерського обліку, податкового та управлінського.

Повертаючись до нашого питання, треба проаналізувати з якою ж метою оновлюються конфігурації 1С і чи потрібно оновлювати їх взагалі.

Внаслідок змін, які постійно відбуваються у світі та в країні відбуваються зміни в законодавчому секторі, в економіці, в роботі підприємств та організацій. Саме це є головною причиною, яка унеможливлює використання облікового програмного забезпечення не змінюючи його. Це особливо важливо для великих підприємств та компаній. Тому, дуже важливим аспектом, задля ефективного управління підприємством, є швидке і своєчасне оновлення конфігурацій та професійна підтримка.

Постійно з’являються такі змінні процеси як:

Саме через ці причини потрібне постійне встановлення нових конфігурацій 1С,оновлення інформаційної бази, вдосконалення і розвиток самої програми 1С та,звичайно, оновлення звітності.

Існує декілька різновидів оновлення 1С. Найвідомішим і самим простим є – оновлення регламентних звітів 1С. Воно потребує найчастішого оновлення. Компанія «1С» надає оновлення і особливих зусиль для її встановлення не вимагається. Іноді потрібно зробити тільки заміну звітів, або якісь певні доповнення, тим самим не змінюючи конфігурації. Але бувають такі випадки, коли відбуваються зміни у послідовності розрахунку показників, і тоді необхідно повністю оновити конфігурацію, або заповнювати звітність вручну, оскільки, даних які потрібні для того, щоб звіти працювали немає в наявності.

Оновлення конфігурацій є доволі складним процесом, оскільки з’являється ризик того, що можна втратити дані, внаслідок неправильної роботи деяких груп конфігурацій. Найчастіше коли оновлюються конфігурації, то і здійснюється оновлення звітності.

Здійснюється систематичний випуск оновлених форм звітностей, які відповідають законодавству. Але часто, оновлення з’являються саме перед тим, як потрібно здавати звіти. Тоді, потрібно оперативно оновлювати і готувати звітність до здачі.

Самим найважчим і найважливішим процесом в оновленні є перехід на нову платформу. Завдяки йому, по суті, можна перейти на новий рівень розвитку інформаційної системи підприємства.

Оновлення потрібно робити в таких конфігураціях як:

Якщо компанія своєчасно оновила звіти 1С, то вона може бути впевнена, що не матиме проблем за податковою інспекцією та не доведеться сплачувати штрафи. Так як, внаслідок несвоєчасного оновлення можна не встигнути здати звіти.

Перш ніж робити оновлення потрібно знати, які зміни в ньому зробили. Для кожного окремого рішення період оновлення буде різним.

Проблеми під час оновлення звітності найчастіше виникають тоді, коли конфігурацію не оновлювали дуже довгий час. Як наслідок механізм, який формував звітність сильно видозмінився. В такому разі спочатку робиться оновлення 1С, а потім вже оновлюють і звітність.

Щодо оновлення типової конфігурації, то її можна зробити самостійно, але виконуючи всі вказані інструкції, скачавши на сайті оновлення. Потрібно уважно читати інструкцію, особливо, якщо була пропущена велика кількість конфігурацій, та поступово крок за кроком виконувати оновлення.

Доволі складним процесом є оновлення типової конфігурації, тому, найкращим рішенням буде довірити його професіоналу, який зробить це правильно і якісно.

Отже, ми з’ясували, що зміни в законодавстві досить значною мірою впливають на процеси, які відбуваються в обліково-програмному забезпеченні. Внаслідок цих змін необхідно в обов’язковому порядку робити регулярне оновлення конфігурацій 1С для ефективної і нормальної роботи компанії. Тому, якщо не оновлювати конфігурацію 1С буде неможливим використання обліково-програмного забезпечення через відсутність достатньої інформації, необхідних даних та розрахунків.

Панічева Юлія


Нас находят: ow ly, що потрібно знати щоб зрозуміти 1с?, типовими конфігураціями є такі, конфінурація 1с, зміни у системі 1с підриємство коли призначають нового директора, з конфігурацією в процесі роботи в програмі ІС працюють, з конфігурацією в процесі роботи в програмі 1с працюють, з конфігурацією в процесі роботи 1С працюють, 1 С Бухгалтерія принцип створення бази робота з конфігуратором КОі


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook