Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Що потрібно знати головному бухгалтеру?

Що потрібно знати головному бухгалтеру?

Головний бухгалтер керує всією командою бухгалтерів. До його зон відповідальності відноситься: формування балансу (головного звітного документа організації), формування податкової звітності (та подача її в контролюючі органи), організація ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві, оформлення податкових документів, і так далі. Він несе відповідальність за ведення в повному обсязі бухгалтерського обліку, за складання на підприємстві облікової політики, за оптимізацію оподаткування.

Бухгалтером може бути тільки санкціонована, досвідчена і серйозна людина, що має математичні здібності (так як бухгалтер постійно стикається з цифрами), що відрізняється уважністю, і вміє зосередитися на вирішенні певного завдання. Така людина має мати логічне мислення, гарну пам'ять, бути пунктуальною, дисциплінованою, вміти організовувати власну роботу (згідно посадових вимог), і так далі. Хоча, цього всього мало, щоб бути головним бухгалтером на підприємстві і управляти роботою бухгалтерської служби. Розглянемо, що все-таки слід знати майбутньому головному бухгалтеру, і що від нього буде потрібно на посаді головного бухгалтера. Як і будь-якій високоосвіченій людині, майбутньому головному бухгалтеру потрібно мати базову вищу освіту (або повну вищу освіту) за напрямами «Облік і аудит» або «Фінанси і кредит». Повній вищій освіті, згідно з нормами Закону про вищу освіту, відповідає освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра, а базовій - бакалавра. Кандидату на посаду головного бухгалтера, крім всього іншого, потрібно мати навики бухгалтерської чи фінансової роботи (для магістра - більше 2 років, а для фахівця - більше 3 років).

Першим кроком нового головного бухгалтера в компанії вважається робота, пов'язана з вивченням організації бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві.

Спочатку, головному бухгалтеру потрібно детально вивчити облікову політику компанії, ознайомитися з усіма видами діяльності компанії, дізнатися, як документуються товарні та грошові операції на підприємстві.

Головний бухгалтер на фірмі повинен вміти і знати повністю все, оскільки він відповідає за роботу всіх бухгалтерів підрозділу. Головний бухгалтер зобов'язаний знати законодавчі акти, що стосуються бухгалтерського та податкового обліку. Він зобов'язаний стежити за змінами в законодавстві, так як незнання законів не звільняє від відповідальності.

У головного бухгалтера повинна бути сильна психіка і нерви, оскільки щодня він отримує необмежену кількість інформації, яку потрібно практично відразу опрацювати і отримати остаточний підсумок.

Крім того, головний бухгалтер зобов'язаний мати багато завзятості, так як йому доводиться годинами працювати сидячи, аналізуючи і перевіряючи фінансові документи, складаючи різні звіти.

Одна порада головному бухгалтеру - не брати більш роботи і відповідальності на себе, ніж вимагає на те посадова інструкція. Нерідко трапляється ситуація, коли в маленькій компанії головний бухгалтер, крім іншого, вважається начальником відділу кадрів, робить функції касира, клерка і так далі. Тоді в період перевірок людина просто втрачається, оскільки не має можливості впоратися з навантаженням, як внутрішньо, так і на фізичному рівні. А тому набагато краще робити щось одне вірно і якісно, ніж братися за кілька справ і робити їх як-небудь.

Скочко Олександр


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=shcho-potribno-znati-golovnomu-bukhgalteru, що потрыбно знати новому бухгалтеру, як працювати головним бухгалтером, Що повинен вміти бухгалтер, що має знати бухгалтер, Що повинен знати бухгалтер, головний бухгалтер бюджет що треба знати, що потрібно знати на бухгалтера, що потрібно бугалтеру, все що треба знати в 1с


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook