Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати

Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати

Професія бухгалтера являється дуже цікавою та важкою. Потрібно мати хист та бажання для того, щоб називатися справжнім спеціалістом у цій спеціальності. Що же ми знаємо про завдання бухгалтера? Це правильно та вчасно оплачувати податки, робити повний звіт для державного управління, для головних на підприємстві, слідкувати за бюджетом на підприємстві, зводити бюджет до одного числа, нараховувати заробітну плату на підприємстві тощо.

Професія бухгалтера є досить важкою. Для того, щоб бути кращим бухгалтером потрібно бути неймовірно уважним щоб не допустити помилку в розрахунках. Будь яка помилка являється неймовірно небезпечною для підприємства. Саме бухгалтер відіграє найважливішу роль на кожній фірмі чи підприємстві, адже він має найголовнішу роботу зв’язані з податковою політикою. Бухгалтер повинен бути гарним аналітиком для того, щоб вміщувати в собі всю інформацію про фінансову діяльність підприємства або фірми. Бухгалтер також повинен бути відповідальним, так як помилки можуть притягнути працівника до кримінальної відповідальності.

Найчастіше помилки бухгалтера бувають при певних розрахунках, через неуважність самого працівника.

Бухгалтер може виправляти свої помилки. Якщо зробити це вчасно – то можна не отримати суворого покарання. Якщо ж бухгалтер начислив більшу заробітну плату за місяць, то наступного місяця можна просто списати деяку суму з заробітної плати за наступний місяць.

Якщо все ж таки начислено було менше, то можна наступного місяця начислити певну надбавку до заробітної плати. Але в будь-якому випадку директор фірми не буде задоволений такими помилками і може вигадати певні покарання для того, щоб в майбутньому попередити такі самі помилки від інших працівників на підприємстві чи фірми.

Для того, щоб покарати робітників, начальники схиляються до багатьох способів: від попередження до кримінальної відповідальності за вчинені помилки. Але оплошність повинна бути досить небезпечною для того, щоб отримати покарання у вигляді кримінальної відповідальності. Для менших помилок директори вигадують легші покарання для своїх робітників.

Дехто може обійтись просто розмовою один на один з попередженням, але у випадку, якщо помилка знову повториться, то просто попередженням не обійдеться. Тому начальство може зробити запис до характеристик при невеликій помилці, але якщо таке повториться ще не раз, то простим записом в характеристиці тут не обійдеться. Директор може написати заяву про халатність бухгалтера до міліції певним уповноваженим особам, що може призвести до штрафу або навіть арешту.

Найбільшим покаранням може бути позбавлення волі на якийсь період, але це буває лише в деяких випадках та дуже рідко.

Дуже часто найвищим покаранням буде звільнення з роботи, але після цього мати надію на гарну характеристику і рекомендацію можна вже не мати. Саме така маленька помилка може призвести до тяжких для підприємства чи фірми наслідків і вихід з таких ситуацій буде знайти дуже важко. Адже виправляти такі помилки доведеться вже наступному робітнику або вже начальнику і якщо помилка була не замічена протягом довгого часу, то це взагалі може призвести до суворого покарання працівника, навіть майбутній арешт.

Також директор може сказати відшкодувати усі збитки зі свого гаманця, можливе відрахування помилок із заробітної плати. Але якщо ж бухгалтер на це не погодиться, то це питання вирішується вже в судовому порядку. Може написатися заява як в міліцію, так і зразу до суду. Після цього це питання буде вирішуватися на вищому рівні і в випадку виграша директора все-таки працівнику доведеться виплатити визначену судом грошову суму.

Можливим є також написання заяви в трудову інспекцію. В майбутньому після звільнення такому працівнику, який допустив помилку буде неймовірно важко знайти собі роботу за спеціальність, адже кожен роботодавець зможе знайти записи про помилки, що були допущені в минулому працівником в списку асоціації бухгалтерів. В так названому чорному списку бухгалтерів. Це досить негативно впливатиме на будування майбутньої кар’єри, та навіть, зможе зробити майбутню кар'єру лише не досягненою мрією всього життя.

Якщо уважно проаналізувати всі наслідки помилок, допущених бухгалтером, то можна впевнено сказати, що краще не допускати будь-яких погрішностей, адже дуже рідко виходить оминути певне покарання. Нікому з начальства зовсім не сподобається ще одна додана проблема на підприємстві, навіть якщо вона є незначною. Буде досить важко в такій ситуації вийти сухим з води. Адже кожен знає що за всі розрахунки відповідає саме бухгалтер на підприємстві.

Покараннями може буди: списання недостачі заробітної плати з особистого гаманця працівника, перерахування усього бюджету, негативний запис до характеристики, відсутність позитивних характеристик, неможливість будування кар'єри, негативне ставлення працівників, в тому числі начальства, втрата кваліфікації, втрата впливовості, проблеми з судовою галуззю та міліцією, тощо.

Отже, можна зробити висновок, що помилки в нарахуванні заробітної плати ніяк не позитивно впливають на працівника та саме підприємство. Вирішувати такі маленькі помилки в розрахунках можливо буде вирішувати протягом довгого часу, що є ні для кого не плюсом.

Так, іноді все може обійтися лише штрафом, або просто перерахунком, але краще зразу після будь яких підрахунків робити перевірку, задля попередження схожих проблем. Тому я вважаю, що хороший бухгалтер не буде робити схожих недорахунків, так як гарний працівник завжди спочатку перевіряє всі розрахунки ще перед тим як подати якісь конкретні цифри.

Кабалюк Аліна


Нас находят: неправильно нарахована заробітна плата, відповідальність бухгалтера після звільнення, помилка в нарахуванні заробітної плати, відповідальність за неправильне нарахування заробітної плати, куда пожаловатся на бугалтера якщо він не правельно ра, штрафи про помилки в нарахуванні заробітної плати, чи можна притягнути до відповідальності бухгалтера після звільнення, покарання за неправильне нарахування зарплати, нарахування зарплати, відповідальність бухгалтера заробітної плати


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook