Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Атестуємо викладачів спецдисциплін коледжу

У машинобудівному коледжі працює викладач, який має інженерну освіту. Чи повинен він підвищувати кваліфікацію перед атестацією?

 

У машинобудівному коледжі працює викладач, який має інженерну освіту. Чи повинен він підвищувати кваліфікацію перед атестацією?

Статтею 52 Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 № 2984-III встановлено, що педагогічні працівники підвищують кваліфікацію у відповідних наукових і освітньо-наукових установах. Вищий навчальний заклад забезпечує підвищення кваліфікації педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років із збереженням середньої заробітної плати.

Згідно із пунктом 1.7 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Типове положення), умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

За таких підстав усі педагогічні працівники, незалежно від отриманої освіти та посади, яку вони займають, зокрема й викладач машинобудівного коледжу, який має інженерну освіту, мають проходити підвищення кваліфікації. Типове положення не містить норми, яка вимагає обов’язкового попереднього підвищення кваліфікації перед позачерговою атестацією.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує педагогічним працівникам підвищення кваліфікації не рідше одного разу на п’ять років.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників може фінансуватися за рахунок коштів вищих навчальних закладів, місцевих бюджетів, окремих юридичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством України.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook