Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Чи має право біолог на матдопомогу на оздоровлення як медпрацівник

Особа працює біологом у клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні. Ця посада введена за рахунок посади лікаря-лаборанта, і відповідно посадові обов’язки тотожні з обов’язками лікаря. Чи має право біолог як медичний працівник на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?

 

Особа працює біологом у клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні. Ця посада введена за рахунок посади лікаря-лаборанта, і відповідно посадові обов’язки тотожні з обов’язками лікаря. Чи має право біолог як медичний працівник на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Видатки на виплату вказаної допомоги плануються у кошторисах закладів охорони здоров’я.

Віднесення працівників до медичних та фармацевтичних регулюється такими нормативними актами:

Отже, особа, яка обіймає у закладі охорони здоров’я посаду біолога, права на допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основ­ної щорічної відпустки згідно з Постановою № 524 не має, оскільки ця посада не належить до категорії медичних і фармацевтичних працівників.

Одночасно відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 та пункту 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, які затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, у т. ч. на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання . Зазначені умови поширюються на всі категорії працівників закладів охорони здоров’я, у т. ч. і на професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності.


Нас находят: зарплата лікаря лаборанта біолога


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook