Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальні гарантії

Бухгалтеру /
Соціальні гарантії

Оглавление

Чи передбачено підвищену компенсацію на харчування студентам-сиротам

Чи можна збільшувати на 10% виплату компенсації на харчування у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищому навчальному закладі ІV рівня акредитації?

 

Чи можна збільшувати на 10% виплату компенсації на харчування у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищому навчальному закладі ІV рівня акредитації?

Відповідно до підпункту 1 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226) студенти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, вищих навчальних закладів І–ІV pівнів aкредитації зараховуються на повне державне утримання і в період навчання до 23-х років або до закінчення відповідного навчального закладу забезпечуються безоплатно харчуванням за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.

Навчальний період у вищих навчальних закладах розпочинається, як правило, 1 вересня, і для студентів складається з навчальних днів, днів проведення підсумкового контролю, екзаменаційних сесій, вихідних, святкових і канікулярних днів (від зарахування на навчання до закінчення).

Норми харчування затверджені постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах» від 22.11.2004 № 1591 (далі — Постанова № 1591). У примітці 7 додатка 4 до Постанови № 1591 визначено, що студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні або яким в установленому законодавством порядку призначено опікуна чи піклувальника, забезпечуються харчуванням згідно з нормами для дітей віком від 13 і старше років. За неможливості організації повноцінного харчування зазначеним категоріям студентів у навчальному закладі може виплачуватися грошова компенсація у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок. Особам, яким в установленому законодавством порядку призначено опікуна чи піклувальника, виплачується лише вартість обіду. Вартість харчування у школах-інтернатах обчислюється управлінням освіти і науки облдержадміністрації.

Слід зауважити, що збільшення асигнувань на харчування у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні згідно з приміткою 4 додатка 4 до Постанови № 1591 передбачено лише для учнів/вихованців у будинках дитини, дитячих будинках, школах-інтернатах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, професійно-технічних навчальних закладах.

Збільшення асигнувань на харчування та придбання м’якого інвентарю відповідно до абзацу третього пункту 12 Постанови № 226 передбачено тільки для вихованців у будинках дитини, дитячих будинках, школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Отже, студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також особам з їх числа, які навчаються у вищих навчальних закладах І–ІV рівня акредитації, витрати на харчування на 10% не збільшуються, а компенсація на харчування виплачується за всі дні перебування в навчальному закладі (включаючи вихідні, святкові дні й канікули).


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=chi-peredbacheno-pidvishchenu-kompensatsiyu-na-kharchuvannya-studentam-sirotam, Компенсація витрат на безоплатне харчування дітям сиротам, ВАРТІСТЬ ХАРЧУВАННЯ В ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ДЛЯ ДІТЕЙ СИРІТ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛ, харчування дітей-сиріт в вищих навчальних закладах


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook