Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Чи виплачуються працівникам відділу швидкої медичної допомоги надбавки за особливий характер та умови праці

Чи відносяться відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до екстреної медичної допомоги та чи мають право працівники швидкої медичної допомоги на надбавки до оплати праці, передбачені для медичних працівників системи екстреної медичної допомоги?

 

Чи відносяться відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до екстреної медичної допомоги та чи мають право працівники швидкої медичної допомоги на надбавки до оплати праці, передбачені для медичних працівників системи екстреної медичної допомоги?

Умови оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги» від 27.03.2013 № 199 (далі — Постанова № 199), розробленої на виконання статті 11 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 05.07.2012 № 5081-VI (далі — Закон № 5081).

Абзацом 2 пункту 1 Постанови № 199 встановлено, що медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги виплачуються:

Зазначені надбавки виплачуються щомісяця за фактично відпрацьований час медичним працівникам за основним місцем роботи, а також у разі роботи за сумісництвом .

Як вказано у пункті 10 статті 1 Закону № 5081, система екстреної медичної допомоги — сукупність визначених цим законом закладів охорони здоров’я та їх структурних одиниць, які забезпечують організацію та надання екстреної медичної допомоги, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Згідно зі статтею 5 Закону № 5081 система екстреної медичної допомоги в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі складається з:

Водночас відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні, в якому у цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги чи іншими особами, та пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги чи іншої невідкладної медичної допомоги особисто (ст. 10 Закону № 5081).

Рішення про організацію відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги та його функціонування приймається органами влади АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами, іншими органами місцевого самоврядування у порядку та в межах повноважень, що визначені законом.

Відповідно до статті 90 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з бюджету АР Крим і обласних бюджетів та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать, зокрема, видатки на консультативну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні республіканського АР Крим та обласного значення, центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станції екстреної (швидкої) медичної допомоги). Тобто з прийняттям Закону № 5081 відбулися зміни у порядку фінансування та підпорядкування закладів охорони здоров’я, що увійшли до системи екстреної медичної допомоги.

З огляду на вказане, відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до системи екстреної медичної допомоги не належать і медичні працівники цих відділів не мають права на надбавки, передбачені Постановою № 199.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook