Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІндексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Індексуємо зарплату працівника, переведеного з 0,75 на повну ставку

Працівник працює на 0,75 ставки за основним місцем роботи з 01.01.2013 (індексацію не одержує). З 01.02.2013 працівника переведено на повну ставку, підвищення посадового окладу не відбулося. Чи буде лютий 2013 року базовим місяцем?

 

Працівник працює на 0,75 ставки за основним місцем роботи з 01.01.2013 (індексацію не одержує). З 01.02.2013 працівника переведено на повну ставку, підвищення посадового окладу не відбулося. Чи буде лютий 2013 року базовим місяцем?

Фактично відбулося лише переведення працівника з неповної ставки на повну, тому базовий місяць при проведенні індексації не змінюється. Пояснимо, чому.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок проведення індексації), місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації доходів. Індексація грошових доходів, отриманих громадянином за цей місяць не проводиться, якщо сума підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватися у цьому місяці. Для проведення подальшої індексації індекс обчислюється наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.

Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум » від 15.07.1999 № 966-XIV визначається у розрахунку на місяць.

Враховуючи зазначене, якщо відбувається підвищення заробітної плати (з урахуванням доплат та надбавок, які передбачені чинним законодавством і не мають разового характеру), для визначення базового місяця має бути здійснено порівняння суми підвищення заробітної плати та суми індексації. Оскільки суми індексації визначаються з розрахунку прожиткового мінімуму, визначеного із розрахунку за місяць, то й порівняння заробітної плати із сумою індексації має бути здійснено із розрахунку за місяць.

Отже, якщо відбувається переведення працівника з неповної на повну ставку і одночасно відбувається підвищення посадового окладу, то порівняння суми підвищення заробітної плати (з урахуванням інших складових заробітної плати, які не мають разового характеру та передбачені чинним законодавством) слід проводити виходячи з повного посадового окладу, визначеного на місяць.

У цій ситуації посадовий оклад (ставка) не підвищується, а відбувається лише переведення працівника з неповної ставки на повну, то за такого збільшення заробітної плати базовий місяць при проведенні індексації не змінюється.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook