Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи утримувати військовий збір

Установа надає окремим працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи утримувати з такої допомоги військовий збір?

 

Установа надає окремим працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи утримувати з такої допомоги військовий збір?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Визначення поняття « заробітна плата » наводиться в частині першій статті 94 Кодексу законів про працю в Україні та статті 1 Закону України «Про працю» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу.

Керівник установи має право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Це передбачено підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 та пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Зауважимо: зазначена допомога має разовий характер, тож не належить до фонду оплати праці (п. 3.31 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5).

Отже, військовий збір з такої допомоги не утримується. До того ж Державна фіскальна служба України у роз’ясненні, розміщеному в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР; категорія 132.02), зазначає, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є об’єктом оподаткування військовим збором.


Нас находят: бюджетний кодекс україни матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань військовим, головбух оподаткування соціально-побутової допомоги, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook