Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

На лікарняному відсутні дані про місце роботи: чи приймати до оплати

Працівником надано листок непрацездатності, на якому відсутні дані про місце роботи. Чи має право комісія з соціального страхування не прийняти до оплати такий листок непрацездатності?

 

Працівником надано листок непрацездатності, на якому відсутні дані про місце роботи. Чи має право комісія з соціального страхування не прийняти до оплати такий листок непрацездатності?

Так, має. І от чому.

Листок непрацездатності — це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів (п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406; далі — Інструкція).

Лицьовий бік бланка листка непрацездатності заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником із медичною освітою. На цьому боці листка непрацездатності згідно із пунктом 3.1 Інструкції чітко вказують місце роботи застрахованої особи: назву і місцезнаходження установи, організації (повністю).

Виданий у встановленому порядку листок непрацездатності є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (абз. 1 ч. 1 ст. 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування установи зобов’язана, зокрема, розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення, в т. ч. призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (абз. 3 п. 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства , установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25).

Отже, у разі надання працівником листка непрацездатності, заповненого з порушеннями Інструкції, комісія з соціального страхування установи вправі відмовити у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook