Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Надаємо додаткову відпустку за шкідливі і важкі умови праці правильно

Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, не зараховується час перебування працівника у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному. Чи залежить тривалість такої відпустки від часу зайнятості працівника в цих умовах?

 

Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, не зараховується час перебування працівника у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному. Чи залежить тривалість такої відпустки від часу зайнятості працівника в цих умовах?

Так, залежить. Пояснимо чому.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про відпустки» від 15.10.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) конкретну тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки відповідно до статті 9 Закону про відпустки зараховують:

Водночас пунктом 9 Порядку застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16 (далі — Порядок), передбачено, що щорічні додаткові відпустки надаються пропорційно до фактично відпрацьованого часу.

Слід зазначити, що у розрахунок часу, який дає право на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли працівник фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня, установленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад (п. 10 Порядку).

Тобто під час розрахунку конкретної тривалості додаткової відпустки не беруться до уваги ті дні, коли працівник був зайнятий в умовах, передбачених Порядком, менше як половину тривалості робочого дня або не був зайнятий у цих умовах взагалі.

Отже, час перебування у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці.


Нас находят: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru%3Bsearch%3Bweb%3B%3B&text=&etext=1826 hxyg-LC69sW4F9rbZAh-LVqkNEuy_z63tq0hn7Fhd3gQehEUd_BmIX4dAYbdt4k9 7f40b8a4d8a2f2419518ef128a50c4e4921664e4&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG9


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook