Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Обчислюємо стаж педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років

Чи зараховується до стажу педагогічної роботи для встановлення надбавки за вислугу років час відпуски для догляду за дитиною до досягнення нею трьох або шести років?

 

Чи зараховується до стажу педагогічної роботи для встановлення надбавки за вислугу років час відпуски для догляду за дитиною до досягнення нею трьох або шести років?

До стажу педагогічної роботи зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверд­женим постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік № 963). Крім того, пунктом 2 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78) передбачено зарахування певних періодів роботи до педагогічного стажу .

Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка. Крім того, можуть надаватися інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж педагогічної роботи. Відповідальність за обчи­слення стажу покладається на роботодавця.

Щодо перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то записи про надання та переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати, яка надається згідно з медичним висновком до виповнення дитині шести років, до трудової книжки не вносяться, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення України від 29.07.1993 № 58.

Згідно зі статтею 181 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відпустка без збереження заробітної плати, яка надається, якщо дитина потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шести­річного віку, зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи, а також до стажу роботи за спеціальністю.

Отже, час перебування педагогічних та науково-педагогічних працівників у зазначених відпустках зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років, якщо вони обіймають посади педагогічних і науково-педагогічних працівників, визначені Переліком № 963.


Нас находят: зараховуется ли видпустка по догляду за дитиною до педагогического стажу в украине


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook