Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?

 

Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.

Частиною другою статі 21 Закону № 2232 визначено, що громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

Відповідно до умовних позначень типової форми № П-5 « Табель обліку використання робочого часу », затвердженої наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489, період відсутності працівника у зв’язку виконання ним державних та громадських обов’язків, військових зборів, допризовної підготовки відображають літерним кодом «ІН» (цифровий код — «22»).


Нас находят: Як оплатити медкомісію, оплата за проходження комисии для вийськомату, Медогляд для проходження військового обліку, чи оплачується день проходження медогляду, чи оплачуэться медогляд, позначення в табелі проходження медкомісії україна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook