Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Оподаткування матеріальної допомоги ветеранам

На сесії сільської ради прийнято рішення про надання ветеранам Великої Вітчизняної війни одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги. Чи оподатковувати таку допомогу податком на доходи фізичних осіб та військовим збором?

 

На сесії сільської ради прийнято рішення про надання ветеранам Великої Вітчизняної війни одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги. Чи оподатковувати таку допомогу податком на доходи фізичних осіб та військовим збором?

Відповідно до частини п’ятої статей 12–14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон про ветеранів війни) учасникам бойових дій, інвалідам війни та учасникам війни щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначає Кабінет Міністрів України, у межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Водночас частиною четвертою статті 2 Закону про ветеранів війни місцевим радам надано право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни.

Тож крім одноразової грошової допомоги з державного бюджету, ветерани вій­ни можуть отримувати також допомогу з місцевого бюджету. Однак у рішенні сесії сільської ради обов’язково має бути зазначено, що одноразова грошова допомога надається ветеранам Великої Вітчизняної війни відповідно до Закону про ветеранів війни.

Як передбачено Законом про ветеранів війни, учасникам бойових дій, інвалідам війни та учасникам війни надаються пільги, зокрема, зі сплати податків і зборів відповідно до податкового законодавства (п. 18 ч. 1 ст. 12, п. 23 ч. 1 ст. 13, п. 17 ч. 1 ст. 14).

Згідно з підпунктом «з» підпункту 165.1.1 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно з Законом про ветеранів війни. Тому з суми одноразової грошової допомоги, що надається з місцевого бюджету ветеранам війни відповідно до Закону про ветеранів війни, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не утримуються.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook