Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Необоротні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Відшкодування орендарем вартості витрат на утримання приміщення: чи оподатковувати ПДВ

Установа — платник ПДВ здає в оренду частину приміщення. Від орендаря, крім орендної плати, вона отримує кошти у вигляді відшкодування вартості витрат на утримання частини орендованого приміщення, у т. ч. комунальних послуг та енергоносіїв. Чи потрібно суму такого відшкодування оподатковувати ПДВ?

 

Установа — платник ПДВ здає в оренду частину приміщення. Від орендаря, крім орендної плати, вона отримує кошти у вигляді відшкодування вартості витрат на утримання частини орендованого приміщення, у т. ч. комунальних послуг та енергоносіїв. Чи потрібно суму такого відшкодування оподатковувати ПДВ?

Ні, і ось чому.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Підпунктом 186.2.2 ПК установлено, що для послуг, які пов’язані з нерухомим майном, місцем постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна.

Водночас абзацом третім пункту 188.1 ПК передбачено, що до бази оподаткування ПДВ включають вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику ПДВ безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником.

Отже, суми відшкодування орендарем витрат установи на утримання частини орендованого приміщення, у т. ч. комунальних послуг та енергоносіїв, не оподатковуються ПДВ.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook