Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОренда

Бухгалтеру /
Оренда

Оглавление

Відшкодування витрат з утримання орендованого приміщення

Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Аби орендар відшкодував їй витрати на утримання приміщення, вона, зокрема, виставляє рахунок на відшкодування витрат з охорони приміщення за КЕКВ 2240. Чи правильний рахунок виставляє установа? Адже її витрати з охорони приміщення включають заробітну плату сторожам, яку виплачують за КЕКВ 2110 і 2120.

 

Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Аби орендар відшкодував їй витрати на утримання приміщення, вона, зокрема, виставляє рахунок на відшкодування витрат з охорони приміщення за КЕКВ 2240. Чи правильний рахунок виставляє установа? Адже її витрати з охорони приміщення включають заробітну плату сторожам, яку виплачують за КЕКВ 2110 і 2120.

Ні, не правильний. Пояснимо чому.

Пункт 3 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786 (далі — Методика розрахунку), передбачає, що витрати на утримання орендованого майна1 та плату за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язується надавати орендарю установа, на балансі якої перебуває це майно, не включають до плати за оренду індивідуально визначеного майна.


1 Як під час відшкодування витрат з утримання приміщення, що надається в оренду, уникнути порушень, читайте у публікації Л. Кравченко «Приміщення здається в оренду: відшкодовуємо витрати з утримання» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 46/2014 на с. 16.

Тому аби отримати відшкодування понесених витрат, бюджетна установа надає орендарю рахунки для оплати орендної плати, послуг з охорони приміщення, комунальних послуг (теплопостачання, водопостачання, електроенергії, інших комунальних послуг — вивіз сміття, обслуговування ліфтів). А орендар оплачує їх відповідно до економічної сутності платежу.

Застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ) залежить від економічної сутності платежу та умов укладених договорів.

Для відшкодування витрат з утримання приміщення орендар перераховує кошти на реєстраційні рахунки бюджетної установи. А установа отримані кошти в поточному році відносить на відновлення касових видатків і залежно від проведених операцій коригує фактичні видатки.

Якщо заробітну плату робітникам (сторожам, кочегарам, прибиральникам тощо) установа нараховує, приміром, за загальним фондом, то і кошти для відшкодування витрат на оплату праці таким робітникам слід зараховувати на рахунок загального фонду з розподілом їх за відповідними КЕКВ. Тобто КЕКВ 2110 «Оплата праці» та КЕКВ 2120 « Нарахування на оплату праці».

Якщо ж установа понесла витрати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» для оплати послуг з охорони стороннім робітникам (у т. ч. позавідомчої охорони), а орендар в процесі своєї діяльності користуватиметься такими послугами, він має відшкодовувати витрати установі за КЕКВ 2240.

Варто зазначити, що під час розрахунку витрат з утримання орендованого приміщення потрібно брати до уваги лише фактично спожиті витрати. Такий розрахунок слід проводити щомісяця та обов’язково підтвердити його відповідними документами (у т. ч. бухгалтерськими). Якщо у рахунку на відшкодування витрат з утримання наданого в оренду приміщення чітко не визначено , яку саме послугу має оплатити орендар, а вказана лише загальна сума «за утримання приміщень», то орендар має звернутися до орендодавця з проханням розшифрувати цю суму за видами наданих послуг.

Рахунки, надані на оплату комунальних та інших послуг, відображають в обліку орендаря в тому місяці, в якому вони надійшли. З метою зменшення кредиторської та дебіторської заборгованості бюджетна установа, на балансі якої перебуває надане в оренду приміщення, протягом року має відстежувати оплату орендарями комунальних послуг та сплачувати своєчасно свої рахунки. Для недопущення виникнення кредиторської заборгованості рахунки за комунальні послуги мають бути надані орендарям до кінця року та сплачені ними. Таку думку висловило Державне казначейство України у листі від 31.05.2011 № 17-04/1412-7555.

Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook