Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриДержавна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Виплата середньої заробітної плати колишньому депутату

Сільський голова звільнився з посади у зв’язку з закінченням терміну повноважень. Через чотири місяці він досягне пенсійного віку. Чи повинен бухгалтер сільської ради нараховувати колишньому сільському голові протягом шести місяців середню заробітну плату, яку той одержував на виборній посаді?

 

Сільський голова звільнився з посади у зв’язку з закінченням терміну повноважень. Через чотири місяці він досягне пенсійного віку. Чи повинен бухгалтер сільської ради нараховувати колишньому сільському голові протягом шести місяців середню заробітну плату, яку той одержував на виборній посаді?

Як зазначено у частині п’ятій статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до абзацу 1 частини другої статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV (далі — Закон № 93) депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата , яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

Утім, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді (абз. 2 ч. 2 ст. 33 Закону № 93).

Отже, протягом чотирьох місяців, якщо колишній сільський голова не буде працевлаштований, бухгалтер сільської ради повинен нараховувати та виплачувати йому середню заробітну плату . А от при досягненні пенсійного віку колишній сільський голова втрачає право на отримання такої виплати, тож надалі бухгалтеру нараховувати її не потрібно.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook