Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Визначаємо строк оголошення про проведення відкритих торгів

У який строк оголошення про проведення відкритих торгів повинно бути надруковано в міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Уповноваженого органу та оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою?

 

У який строк оголошення про проведення відкритих торгів повинно бути надруковано в міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Уповноваженого органу та оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою?

Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон № 2289) замовник для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (що здійснюється безоплатно) в порядку, встановленому Законом № 2289, надає інформацію про закупівлю, а саме, зокрема, оголошення про проведення процедури закупівлі — після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як за 30 днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо Законом № 2289 для окремих процедур закупівлі не встановлено іншого строку.

Частиною третьою статті 10 Закону № 2289 установлено, що процедура закупівлі, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, попереднякваліфікація учасників не можуть проводитися до/без публікації оголошення про проведення процедури закупівлі в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель згідно з абзацом першим частини другої цієї статті.

До того ж частиною четвертою статті 10 Закону № 2289 встановлено, що оголошення про проведення процедури закупівлі та про результати процедури закупівлі обов’язково додатково розміщуються у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Уповноваженого органу та на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість предмета закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів — 200 тис. євро; для послуг — 300 тис. євро; для робіт — 500 тис. євро.

Отже, оскільки відкриті торги не можуть проводитися до/без публікації оголошення про проведення процедури закупівлі та ураховуючи частину першу статті 5 Закону № 2289, згідно з якою вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах, зважаючи на необхідність дотримання замовником принципів здійснення закупівель, закріплених у частині першій статті 3 Закону № 2289, оголошення про проведення процедури закупівлі обов’язково додатково розміщується у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель для забезпечення можливості іноземних учасників взяти участь у процедурі закупівлі у строки, достатні для підготовки пропозицій конкурсних торгів.

В ідеалі таке оголошення повинно бути опубліковано разом із оголошенням у інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель», проте враховуючи, що міжнародне видання Announcer of the public purchasing друкується раз на тиждень, замовнику потрібно розмістити відповідне оголошення у найближчому номері. Слід врахувати оголошення, розміщене на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі», де зазначено, що починаючи з 30.11.2012 подання оголошень через «Кабінет замовника» в Міжнародне видання Announcer of the public purchasing здійснюється лише після прийому в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель».


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook