Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Індексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Визначення базового місяця у разі переведення на інше місце роботи та збільшення надбавки

Працівниця звільнена у зв’язку з переведенням на роботу в іншу установу з 01.04.2014. На попередньому місці роботи вона мала базовий місяць — жовтень 2008 року. Її заробітна плата складалася з посадового окладу та надбавки за високі досягнення у праці — 10% від окладу. На новому місці роботи посадовий оклад працівниці не змінився, а надбавка за високі досягнення у праці збільшилася до 50% від окладу. Тому сума підвищення доходу стала більшою, ніж сума індексації. Чи зміниться базовий місяць у цій ситуації?

 

Працівниця звільнена у зв’язку з переведенням на роботу в іншу установу з 01.04.2014. На попередньому місці роботи вона мала базовий місяць — жовтень 2008 року. Її заробітна плата складалася з посадового окладу та надбавки за високі досягнення у праці — 10% від окладу. На новому місці роботи посадовий оклад працівниці не змінився, а надбавка за високі досягнення у праці збільшилася до 50% від окладу. Тому сума підвищення доходу стала більшою, ніж сума індексації. Чи зміниться базовий місяць у цій ситуації?

Так, базовий місяць зміниться. І от чому.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати, надбавки , премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством .

Пунктом 5 Порядку № 1078 визначено, що місяць, у якому відбулося зростання грошових доходів без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються, якщо сума підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватися у місяці підвищення.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку № 1078.

Отже, якщо працівнику збільшено розмір надбавки за високі досягнення у праці, то це впливає на визначення базового місяця при проведенні індексації. Тобто місяць, в якому збільшується така надбавка, вважається базовим.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook