Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Державні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Вносимо зміни в документацію конкурсних торгів

Замовник у квітні 2013 року розпочав закупівлю послуг за процедурою відкритих торгів, включивши до документації конкурсних торгів кваліфікаційну вимогу до учасників про підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази лише у вигляді довідки довільної форми про перелік наявного обладнання. Однак у травні 2013 року набрали чинності чергові зміни до Закону про закупівлі. Чи потрібно вносити зміни у документацію конкурсних торгів?

 

Замовник у квітні 2013 року розпочав закупівлю послуг за процедурою відкритих торгів, включивши до документації конкурсних торгів кваліфікаційну вимогу до учасників про підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази лише у вигляді довідки довільної форми про перелік наявного обладнання. Однак у травні 2013 року набрали чинності чергові зміни до Закону про закупівлі. Чи потрібно вносити зміни у документацію конкурсних торгів?

Законом України «Про внесення зміни до статті 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 04.04.2013 № 182-VII (далі — Закон № 182) у абзаці другому частини другої статті 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) було доповнено один із кваліфікаційних критеріїв вимогою щодо наявності обладнання та матеріально-технічної бази, у т. ч. власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України.

Згідно зі статтею 5 Цивільного кодексу України акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом’якшує або скасовує цивільну відповідальність особи, або є пряма вказівка в законі про зворотну дію в часі.

Водночас відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті.

Зважаючи на те, що Закон № 182-VII не містить такої вказівки, замовники завершують процедури закупівлі згідно з вимогами законодавства, чинного на момент, коли процедура закупівлі була розпочата.

Проте замовник до моменту розкриття пропозицій конкурсних торгів може з власної ініціативи, відповідно до частини другої статті 23 Закону про закупівлі, внести зміни до документації конкурсних торгів та встановити оновлену кваліфікаційну вимогу та спосіб її підтвердження, зокрема, й щодо наявності в учасника власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України.

У такому випадку замовник має продовжити строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів не менше ніж на сім днів та повідомити письмово протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про внесення зазначених змін усіх осіб, яким було видано документацію конкурсних торгів.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook