Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Як провести закупівлі у I кварталі 2014 року

Бюджетною установою затверджено тимчасовий кошторис на I квартал 2014 року. Чи можна розпочати процедуру закупівлі, адже Держбюджет-2014 прийнято із запізненням, а про забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у 2014 році потрібно подбати вже зараз?

 

Бюджетною установою затверджено тимчасовий кошторис на I квартал 2014 року. Чи можна розпочати процедуру закупівлі, адже Держбюджет-2014 прийнято із запізненням, а про забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у 2014 році потрібно подбати вже зараз?

Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі, крім випадку, коли дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної у договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

У зв’язку з обмеженим обсягом бюджетних призначень на I квартал 2014 року та враховуючи, що Закон про закупівлі не містить прямих обмежень щодо організації процедур закупівель до набрання чинності законом про Державний бюджет Украї­ни на відповідний рік та затвердження кошторису, для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у наступному році наприкінці поточного року (чи на початку наступного) можливо розпочати процедуру закупівлі за бюджетні кошти за відповідним предметом закупівлі, виходячи з його очікуваної вартості, за умови, що в основних умовах договору про закупівлю буде передбачено відповідний порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування .

Отже, розпочати процедуру закупівлі за бюджетні кошти за відповідним предметом закупівлі можна, виходячи з його очікуваної вартості, до набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та затвердження кошторисів на 2014 рік.

Разом з тим, звертаємо увагу, що керуючись вимогами Бюджетного кодексу України, Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, з метою уникнення виникнення небюджетної кредиторської заборгованості, з огляду на обмежений обсяг бюджетних призначень на І квартал 2014 року, взяття бюджетних зобов’язань у І кварталі 2014 року необхідно здійснювати лише в установлених межах бюджетних призначень.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook