Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Звільняємо завбібліотеки правильно

Завідувач сільської бібліотеки звільняється за власним бажанням. Зая­ву на звільнення подано 08.01.2013, після чого керівник видає розпорядження:
1. Здійснити передачу книжкового фонду та майна з 09.01.2013 по 22.01.2013 (14 к. д.).
2. Створити комісію з передачі книжкового фонду та майна.
3. Звільнити завбібліотеки за власним бажанням після передачі книжкового фонду та майна з 22.01.2013.
4. Виплатити компенсацію за невикористану відпустку.
Чи правильний такий алгоритм?

 

Завідувач сільської бібліотеки звільняється за власним бажанням. Зая­ву на звільнення подано 08.01.2013, після чого керівник видає розпорядження:
1. Здійснити передачу книжкового фонду та майна з 09.01.2013 по 22.01.2013 (14 к. д.).
2. Створити комісію з передачі книжкового фонду та майна.
3. Звільнити завбібліотеки за власним бажанням після передачі книжкового фонду та майна з 22.01.2013.
4. Виплатити компенсацію за невикористану відпустку.
Чи правильний такий алгоритм?

Викладений Вами алгоритм є правильним, однак необхідно додатково врахувати такі аспекти.

З урахуванням вимог статті 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП) особа, що звільняється, повинна письмово попередити керівника установи або організації вищого рівня про своє рішення звільнитися не пізніше ніж за два тижні до бажаної дати.

Після цього у керівника установи є всі підстави розпочати процедуру передачі справ, а саме: провести інвентаризацію матеріальних цінностей, визначити особу, якій завідувач бібліотеки передасть справи.

У своєму наказі керівник установи зазначає, хто і кому передає справи, і зобов’язує особу, що звільняється, підготувати до передачі матеріальні цінності, які знаходяться на його збереженні.

У разі, якщо у штатному розписі бібліотеки передбачено тільки одну посаду, а саме: посаду завідувача бібліотеки, то цю посаду не можуть обіймати дві особи одночасно. Особа, яка стане правонаступником на посаді завбібліотеки, може бути призначена на зазначену посаду лише наступного дня, тобто після звільненняпрацівника , який обіймав посаду завбібліотеки, а саме: тоді, коли ця посада стане вакантною. Отже, у такому разі з працівником, який буде призначений на цю посаду, належить на час приймання-передачі матцінностей укласти трудову угоду.

Згідно зі статтею 47 КЗпП керівник закладу зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook