Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Помилки бухгалтера. Як перевірити бухгалтера?

Помилки бухгалтера. Як перевірити бухгалтера?

В умовах життя в країні, що розвивається, за активного росту ринкової економіки та конкуренції, зростає чисельність малих та середніх підприємств. У будь-якого успішного підприємства має бути висококваліфікований, обізнаний та досвідчений бухгалтер (головний бухгалтер). Бухгалтер – це людина, що відіграє одну з найголовніших ролей в житті та діяльності підприємства. Без участі бухгалтерів не проходить не одна фінансова операція - починаючи від простого обліку, закінчуючи річними фінансовими звітами. Професія бухгалтера є дуже відповідальною, тому потрібно бути прекрасним спеціалістом в даній області, щоб роботодавець взяв Вас на цю посаду. Необхідно бути пунктуальним, комунікабельним, добре знати свою справу, а також не допускати помилок в роботі. Але, як і в усіх людей, все ж трапляються помилки.

Зазвичай, це стається під час облікових підприємницьких операцій. Це може бути як проста помарка, так і неправильна кореспонденція рахунків. Для забезпечення правильності даних облікових реєстрацій, ще до складання облікової звітності, слід належно перевірити правильність даних записів, та негайно їх виправити (за умови, що помилки мали місце в тексті).

Виявлення помилок проводиться різними способами:

Відомим способом виведення помилок є повноцінна перевірка «пунктуванням» записів, тобто коли повністю чи вибірково перевіряють записи. Перевірену суму помічають літерою «v» або крапкою. Під час процесу видно, які записи вже перевірено, а в яких ще можна знайти помилку.

Також в процесі бухгалтерського обліку стаються помилки внаслідок неправильно складеної так званої «проводки». Такі помилки виявляють при огляді кореспондуючих рахунків, чи при перегляді економічного змісту, який відображений в обліку операцій.

Виправлення помилок - клопітливий процес, який залежить від характеру помилок та тривалості часу їх виявлення. Виправлення помилок може відбуватися декількома способами.

Коректурний спосіб – це спосіб корегування помилки, в якому невірну суму або запис перекреслюють горизонтальною лінією, але такою, яка дасть можливість прочитати закреслене, а після цього роблять вірний запис або записують суму зверху. Якщо виправляють помилку таким методом, то роблять застережний напис «Виправлено», що підтверджують підписом та обов’язково зазначається дата виправлення. Цим способом корегують помилки, що були швидко виявлені та не вплинули на сумарні облікові записи. Якщо помилка знайшлася після всіх підсумувань, виправляти її даним способом не можна.

Метод «червоного сторно» - для помок, що виявлені після підбиття облікових реєстрів). Цей метод виконується таким чином: червоним кольором роблять запис в рахунках (в бухгалтерів це означає, що число від’ємне), і одночасно роблять запис з правильним числом звичайним кольором. Після підрахунків отримуємо правильну суму. Якщо виправлення виконується методом «червоного сторно», то робиться бухгалтерська довідка, в якій вказано номер та дату неправильного запису і, обов’язково, документ, що є причиною даного виправлення в рахунках. Також, цей спосіб використовують, якщо запис зроблено в правильному місці, але в неправильній сумі, чи кількості.

Спосіб «червоного сторно» застосовують і в тому випадку, якщо запис на рахунках зроблено в правильній кореспонденції рахунків, але в перебільшеній сумі. Тоді на суму різниці між помилково записаною (перебільшеною) і правильною сумою роблять часткове сторно.

Третій спосіб виправлення помилок – це метод «доповнюючих проводок». Його використовують, коли в реєстрах правильно записана кореспонденція рахунків, але суму вказано меншу, ніж необхідно було вписати. Для виправлення помилки роблять ще одну проводку (бухгалтерську), з різницею між вірною та зменшеною сумою. Всі додаткові проводки виконуються лише за наявності довідки, що є підставою для виправлення помилки, та з обов’язковим зазначенням номеру і дати невірного запису.

Перевагою способу доповнюючи проводок є правильне відображення (після виправлення помилки) оборотів на рахунках.

Після складання балансу, або іншої форми звітності, виправлення в записах за звітний період не припускаються. Якщо ж помилку знайдено саме на цьому етапі, то її виправляють вже в наступному звітному періоді (коли відкривають рахунки).

На мою думку, робота бухгалтером є дуже відповідальною і складною. Помилки, під час виконання будь-якої роботи, допускають всі, навіть, лауреати Нобелівської премії.

Важливо знати, як ці помилки можна виправити та виконати свою роботу на всі 100%.

Кривець Анжела


Нас находят: Помилки бухгалтера, Перевирка бугалтера по харчуванню


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook