Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Відносини по контракту: як скласти та дотримуватись

Відносини по контракту: як скласти та дотримуватись

Що таке контракт у відносинах, навіщо він потрібен

Як скласти контракт з партнером

 

Контракт відносин — це узгодження умов, правил чи обов'язків між двома, чи більше сторонами для регулювання їхніх взаємин. Це може бути мовна домовленість або формальний документ, який встановлює права та обов'язки сторін у різних сферах сімейного життя:

Саме в цих питаннях люди зазвичай стикаються із конфліктами. Може хтось звик витрачати гроші у ВІП Казино, а партнер наполягає на суцільній економії. Або комусь потрібно у вихідний побути на самоті, а партнер хоче проводити час усією родиною та запрошувати друзів. Все це можна й потрібно обговорювати в рамках певної угоди. Контракт допомагає побудувати більш довірчі та зрозумілі стосунки, тому що ви знаєте, чого чекати.

Що таке контракт у відносинах, навіщо він потрібен

Мова не йде про шлюбний контракт. Адже відносини можуть бути партнерськими, а шлюбу й зовсім може не бути. Просто все, що прийнято «вирішувати на березі», необхідно «озвучити словами через рот», а ще краще — записати. Бо своєрідний контракт буде існувати незалежно від того, чи обговорили ви його. До «типових» контрактів можна віднести такі негласні домовленості:

Ці домовленості вже існують в нашому суспільстві, тому їх зазвичай приймають, як належне.

Конфлікти можуть виникати через те, що люди виросли в різних умовах. У когось в сім’ї все робила мама, а тата взагалі не було. А в іншій родині все тримав на собі батько, а мама лише «прикрашала світ» та надихала свого лицаря на подвиги. Звісно, діти з таких сімей зовсім по різному бачать жіночу та чоловічу роль в родині. Тож для того, щоб порозумітись,

Контракт відносин допомагає проговорити очікування та цінності, з'ясувати, чи збігаються вони, і визначити, за якими законами житиме ваша пара.

Як скласти контракт з партнером

Мова не йде про офіційний документ з печатками, адже це не шлюбний контракт, який потрібно завіряти у нотаріуса. Хоча іноді можна та варто оформити домовленості на папері. Укладати контракт не обов'язково одразу, провівши одну докладну розмову. Робити це варто поступово. Проговоріть із партнером наступні питання:

  1. Які у вас довгострокові плани на життя? Де хочете жити? Чого досягти? Чи збігаються ваші плани?
  2. Який у вас буде бюджет? Як ви будете розпоряджатися фінансами, вести домашню бухгалтерію тощо?
  3. Як багато часу ви хотіли б проводити разом?
  4. Що буде, якщо один із партнерів втратить роботу?
  5. Як розподіляються домашні обов'язки у вашій парі?
  6. Як ви намагатиметеся вирішувати спірні моменти?
  7. Ваші стосунки ексклюзивні чи припускають зв'язки на стороні?
  8. Що таке для вас зрада — секс, романтичний зв'язок, листування, активні лайки комусь симпатичному?
  9. Чи хочете ви дітей? Скільки та коли?
  10. Якщо ви обидва хочете дітей, але з'ясується, що один із партнерів не може мати дитину, що ви робитимете?
  11. Хто піде у відпустку для догляду за дитиною? Хто ходитиме з ним до лікаря, взаємодіятиме зі школою та дитячим садком? Як взагалі ділитимуться обов'язки?
  12. У разі розлучення з ким залишиться дитина і як будуватиметься її взаємодія з другим з батьків?

Так, це складні питання, але зазвичай саме вони потім викликають найбільші конфлікти. Тож варто поступово проговорювати їх, щоб розуміти, як партнер ставиться до цієї теми. Також важливо донести і своє ставлення.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook