Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Чи може водій шкільного автобуса працювати сторожем за сумісництвом

Водій шкільного автобуса працює в установі за основним місцем роботи з 40-годинним робочим тижнем. Чи може він працювати сторожем на 0,5 ставки за сумісництвом у цій самій установі?

 

Водій шкільного автобуса працює в установі за основним місцем роботи з 40-годинним робочим тижнем. Чи може він працювати сторожем на 0,5 ставки за сумісництвом у цій самій установі?

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

Відповідно до пункту 1 Положення № 43 та статті 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП) виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час вважається сумісництвом. Проте, це вже буде його нова робота за окремим трудовим договором. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Відповідно до статті 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівника не може перевищувати 40 годин на тиждень , тому виходячи саме із цієї норми розраховуватиметься час роботи за сумісництвом.

Що стосується поєднання посад водія та сторожа, на наш погляд, воно не досить вдале. По-перше, керувати транспортним засобом після безсонної ночі — досить ризиковано. По-друге, водій шкільного автобуса, перебуваючи на посаді сторожа, не може охороняти об’єкт більше 4 годин на день і 20 годин на тиждень. Звісно, такого часу для виконання функції з охорони об’єкта недостатньо.

Отже, водій шкільного автобуса на посаді за сумісництвом не зможе повноцінно протягом 4 годин на день виконувати обов’язки з охорони об’єкта, до того ж сумісництво таких посад (професій) може призвести до наслідків, які негативно позначаться на стані здоров’я самого працівника або на безпеці руху.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook