Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІнші питання

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Інші питання

До працівника застосовано дисциплінарне стягнення: як бути з преміюванням

Керівник установи наклав на працівника два дисциплінарних стягнення за порушення трудової дисципліни та позбавив премії за один і той самий проступок. Чи правомірні дії керівника?

 

Керівник установи наклав на працівника два дисциплінарних стягнення за порушення трудової дисципліни та позбавив премії за один і той самий проступок. Чи правомірні дії керівника?

Відповідно до статті 147 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення, як догана та звільнення . Та й стаття 149 КЗпП, що визначає порядок застосування дисциплінарних стягнень, установлює, що за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Про стягнення оголошують в наказі (розпорядженні) і повідомляють працівникові під розписку.

Працівник у встановленому законодавством порядку може оскаржити дисциплінарне стягнення.

Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року (ст. 151 КЗпП).

Варто наголосити, що протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовують. Тож не нараховують і премію, що є одним із засобів заохочення.

Під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності установи фін¬інспектори зазвичай особливу увагу приділяють законності нарахування заробітної плати працівникам. Зокрема, під час перевірки законності нарахування заохочувальних та компенсаційних виплат перевіряють, чи преміювали працівників:

Якщо ж виявлено нарахування премії під час строку дії дисциплінарного стягнення, суму такої премії трактують як незаконно виплачену.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook