Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Оплата часу перебування працівника у медичному закладі за направленням військового комісаріату

Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?

 

Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?

Відповідно до частини 2 статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються певні гарантії та пільги.

Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати (ч. 2 ст. 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII).

Середня заробітна плата , яка зберігається за працівником, розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100.

Пунктом 2.18 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455), передбачено, що час проходження обстеження в лікувально-профілактичних закладах за направленням військових комісаріатів підтверджують довідкою довільної форми, засвідченою підписом завідувача відділення та печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Наявність довідки лікувального закладу про те, що робітник знаходився на лікуванні в стаціонарних умовах у період медичного обстеження на підставі повістки військового комісаріату, як це передбачено Законом № 2232, не дає підстав для оплати часу відсутності на роботі на умовах тимчасової непрацездатності. Адже відповідно до Інструкції № 455 тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook