Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Печатки і штампи: як обліковувати та використовувати

Якщо порядок знищення печаток і штампів на сьогодні не встановлено, чи може бюджетна установа визначити його на власний розсуд? Чи стосується Закон № 1206 бюджетних установ?

 

Якщо порядок знищення печаток і штампів на сьогодні не встановлено, чи може бюджетна установа визначити його на власний розсуд? Чи стосується Закон № 1206 бюджетних установ?

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 № 1206-VII (далі — Закон № 1206) внесені зміни до низки кодексів та законів України. Ці зміни спрямовані, зокрема, на перехід до добровільного використання печаток суб’єктами господарювання приватного права. Закон № 1206 набрав чинності 30.10.2014.

Цивільний кодекс України чітко визначає ознаки юридичної особи залежно від порядку її створення, а саме:

Отже, норми Закону № 1206 щодо відмови у використанні печаток не поширюються на бюджетні установи, оскільки вони не належать до суб’єктів господарювання приватного права.

Питання виготовлення печаток і штампів раніше регулювала Інструкція про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям , господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.1999 № 17. Ця інструкція втратила чинність 21.02.2011.

Оскільки на сьогодні нормативно-правових актів щодо цього питання не прийнято, кожна установа має самостійно визначити власним розпорядчим актом (наказом, розпорядженням) порядок виготовлення, обліку, зберігання, використання та знищення печаток і штампів.

Розробляючи власний наказ , установа може скористатися вимогами до обліку, зберігання і використання печаток і штампів, визначеними Інструкцією про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.1998 № 1893.


Нас находят: як обліковувати печатки та штампи


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook