Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Працівник звільняється: як оплатити лікарняний

Працівник установи подав заяву про звільнення за власним бажанням з 16.06.2014. Але з 10.06.2014 працівник захворів і надав листок непрацездатності по 18.06.2014. Як правильно оплатити період тимчасової непрацездатності: по день, з якого він мав звільнитися, чи по день, яким закритий листок непрацездатності?

 

Працівник установи подав заяву про звільнення за власним бажанням з 16.06.2014. Але з 10.06.2014 працівник захворів і надав листок непрацездатності по 18.06.2014. Як правильно оплатити період тимчасової непрацездатності: по день, з якого він мав звільнитися, чи по день, яким закритий листок непрацездатності?

Весь період до відновлення працездатності підлягає оплаті. І ось чому.

Частиною першою статті 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) визначено, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв‘язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані громадяни України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством .

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованим особам за весь період до відновлення працездатності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності.

Звертаємо увагу, що статтею 40 Кодексу законів про працю України заборонено звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності з ініціативи установи. У нашій ситуації страховий випадок настав в період роботи і підлягає оплаті до відновлення працездатності.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook