Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Освіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Працівника перевели на іншу педагогічну посаду: чи зберігається кваліфікаційна категорія

Особа пропрацювала 18 років на посаді завідувача ДНЗ. Під час атестації на цій посаді їй присвоєна вища кваліфікаційна категорія. У зв’язку з пенсійним віком вона звільнилася з посади завідувача за переведенням на посаду інструктора з фізкультури (7-й тарифний розряд). Чи зберігається кваліфікаційна категорія, присвоєна особі за результатами попередньої атестації, у разі її роботи на посаді інструктора з фізкультури?

 

Особа пропрацювала 18 років на посаді завідувача ДНЗ. Під час атестації на цій посаді їй присвоєна вища кваліфікаційна категорія. У зв’язку з пенсійним віком вона звільнилася з посади завідувача за переведенням на посаду інструктора з фізкультури (7-й тарифний розряд). Чи зберігається кваліфікаційна категорія, присвоєна особі за результатами попередньої атестації, у разі її роботи на посаді інструктора з фізкультури?

Питання оплати праці педагогічних працівників регламентовано Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Абзацом другим пункту четвертого Інструкції № 102 визначено, що посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з законодавством .

Тобто право встановлювати посадовий оклад працівнику під час прийняття його на роботу та переведення з однієї посади на іншу належить до компетенції керівника навчального закладу (керівника органу управління освітою). При цьому голов­ним критерієм, за яким визначається посадовий оклад такому працівнику, є рівень його освіти, кваліфікація , практичний досвід роботи.

А як установлено абзацом першим пункту 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.


Нас находят: перевести на посаду : присвоєнням кваліфікаційної категорії


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook