Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Охорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Працюючі пенсіонери на держслужбі: яку пенсію платимо

Державні службовці мають право на пенсію за віком, але виявили бажання працювати до досягнення ними граничного віку перебування на державній службі. Який порядок призначення та виплати пенсії таким особам?

 

Державні службовці мають право на пенсію за віком, але виявили бажання працювати до досягнення ними граничного віку перебування на державній службі. Який порядок призначення та виплати пенсії таким особам?

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Пенсія, призначена відповідно до статті 37 Закону про держслужбу, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, Законами України «Про статус народного депутата України» від 17.11.1992 № 2790-XII, «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII, «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-XII, виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, а після звільнення з таких посад — у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.

Достроково призначена пенсія з урахуванням підпункту «г» частини першої пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему» від 11.12.1998 № 309-XIV і статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-XII у період до досягнення пенсійного віку, установленого частинами першою та другою цієї статті, працюючим пенсіонерам не виплачується.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook