Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВідрядження

Бухгалтеру /
Відрядження

Оглавление

Придбано господарські матеріали за кошти працівника: як звітувати та відшкодувати витрати

Працівник установи за свої власні кошти придбав господарські матеріали. Який строк подання звіту про використання власних коштів? Протягом якого строку установа повинна відшкодувати такі витрати?

 

Працівник установи за свої власні кошти придбав господарські матеріали. Який строк подання звіту про використання власних коштів? Протягом якого строку установа повинна відшкодувати такі витрати?

Форма звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2013 № 845. Враховуючи, що установа працівнику під звіт коштів (готівки) не видавала, норми Податкового кодексу України, у частині використання коштів та термінів складання Звіту не застосовуються.

У нашій ситуації необхідно керуватись Цивільним кодексом України (ЦК) щодо вчинення дій в майнових інтересах іншої особи без її доручення.

Так, частиною першою статті 1159 ЦК визначено, що особа, яка вчинила дії в інтересах іншої особи без її доручення, зобов’язана негайно після закінчення цих дій надати особі, в майнових інтересах якої були вчинені дії, звіт про ці дії і передати їй усе, що при цьому було одержано.

Отже, працівнику в день придбання чи наступний робочий день необхідно скласти Звіт та подати його до бухгалтерської служби установи разом з документами, що підтверджують таке придбання, та господарські матеріали, які ним придбані.

Крім того, відповідно до частини першої статті 1160 ЦК працівнику необхідно подати на ім’я керівника службову записку з проханням відшкодувати понесені ним витрати та обгрунтувати свої дії (необхідність придбання).

У разі обгрунтованості дій працівника установа відповідно до частини другої статті 530 ЦК зобов’язана відшкодувати такі витрати у семиденний строк від дня пред’явлення працівником вимоги про відшкодування (тобто дня отримання (реєстрації) службової записки).

Якщо ж працівник при першій нагоді не повідомив установу про придбання господарських матеріалів, то він відповідно до частини другої статті 1160 ЦК втрачає право на відшкодування понесених ним витрат.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=pridbano-gospodarski-materiali-za-koshti-pratsivnika-yak-zvituvati-ta-vidshkoduv


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook