Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: чи оплачується лікарняний

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює в установі на посаді бухгалтера на умовах неповного робочого часу за індивідуальним графіком. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, виданий цій жінці?

 

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює в установі на посаді бухгалтера на умовах неповного робочого часу за індивідуальним графіком. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, виданий цій жінці?

Відповідно до частини восьмої статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР мати дитини або інша застрахована особа, яка доглядає за дитиною, в період перебування у відпустці для догляду за дитиною за власним бажанням може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови, що вона пішла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до 01.07.2014, а отже, відповідно до законодавства продовжує отримувати таку допомогу).

Оскільки у період роботи на умовах неповного робочого дня (тижня) працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, отримує заробітну плату , з якої до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності сплачуються страхові внески, — вона є застрахованою особою.

Статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) наведено вичерпний перелік випадків, у яких допомога по тимчасовій непрацездатності не надається. У цьому переліку тимчасова непрацездатність у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не вказана. Тому в разі тимчасової непрацездатності застрахованої особи, яка працює на умовах неповного робочого часу, в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності оплачується на загальних підставах.

Враховуючи, що застрахована особа в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працює за індивідуальним графіком роботи, допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься за ті робочі дні (години), на які згідно з цим графіком припадають дні тимчасової непрацездатності.

Зазначимо, що у разі догляду за хворою дитиною віком до трьох років листок непрацездатності в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, не видається. Тобто у такій ситуації не буде підстави, установленої частиною першою статті 51 Закону № 2240 (тобто листка непрацездатності), для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook