Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВідрядження

Бухгалтеру /
Відрядження

Оглавление

Відшкодування витрат на проїзд до місця відрядження за посадочним документом

Працівник повернувся з відрядження і подав до бухгалтерії авансовий звіт. А разом із ним і посадочні документи (копії електронних документів) на проїзд потягом до місця призначення і назад. Чи достатньо посадочного документа для відшкодування працівнику витрат на проїзд?

 

Працівник повернувся з відрядження і подав до бухгалтерії авансовий звіт. А разом із ним і посадочні документи (копії електронних документів) на проїзд потягом до місця призначення і назад. Чи достатньо посадочного документа для відшкодування працівнику витрат на проїзд?

Так, достатньо, і ось чому.

Як установлено пунктом 15 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59, підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР та Податкового кодексу України.

Порядок оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті затверджений наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства доходів і зборів України від 30.05.2013 № 331/137 (далі — Порядок оформлення документів).

Відповідно до пункту 5.6 Порядку оформлення документів посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками). Більше того, на самому посадочному документі (біля QR-коду) зазначено, що посадочний документ є розрахунковим документом .

Однак, приймаючи такий документ, бухгалтер має пересвідчитися, що він справжній. Допоможе в цьому QR-код — матричний код (двовимірний штрих-код), розміщений у лівому нижньому куті посадочного документа.

Варто лише на зображення QR-коду спрямувати камеру, вбудовану в мобільний пристрій (приміром, смартфон, планшет), в якому встановлена програма зі сканування QR-коду (QR Reader). Далі ця програма розпізнає код та відобразить на екрані мобільного пристрою справжній електронний посадочний документ, інформація про який закладена в QR-код. Дані відображеного на екрані електронного посадочного документа та документа, надрукованого на паперовому носії, мають співпадати.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vidshkoduvannya-vitrat-na-proizd-do-mistsya-vidryadzhennya-za-posadochnim-dokume, документи про проїзд у відрядженні, вартість проїзд у excel


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook