Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Визначаємо тривалість щорічної основної відпустки керівника гуртка ДНЗ

Якої тривалості має бути надана щорічна основна відпустка керівнику гуртка дошкільного навчального закладу?

 

Якої тривалості має бути надана щорічна основна відпустка керівнику гуртка дошкільного навчального закладу?

Частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки » від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено, що щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Водночас для деяких категорій працівників певних галузей передбачена щорічна відпустка більшої тривалості. Частиною шостою статті 6 Закону про відпустки, зокрема, установлено, що педагогічним працівникам щорічна основна відпустка надається тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346).

В розділі II «Позашкільні навчальні заклади» додатку до Порядку № 346 установлено, що щорічна основна відпустка керівникам гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи надається тривалістю 42 календарних дні. При цьому приміткою 3 до цього розділу передбачено, що щорічна основна відпустка зазначеної тривалості надається працівникам, на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти.

Посада керівника гуртка належить до номенклатури посад педагогічних працівників позашкільних закладів, що підтверджується пунктом 10 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).

Наразі пункт 10 Інструкції № 102 застосовується з урахуванням наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557). А саме додатку 8 «Схема тарифних розрядів посад керівних та педагогічних працівників позашкільних закладів усіх типів і найменувань, шкіл естетичного виховання». Адже пунктом 7 Наказу № 557 установлено, що, зокрема, Інструкція № 102 застосовується у частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним цим наказом. Згідно із приміткою 7 до пункту 10 Інструкції № 102 умови визначення тарифних розрядів керівникам гуртків, поширюються на всі типи установ освіти. Тож оскільки оплата праці керівника гуртка дошкільного навчального закладу провадиться відповідно до умов оплати праці працівників навчальних закладів, щорічна основна відпустка працівникам, які обіймають посаду керівника гуртка дошкільного навчального закладу, має надаватися тривалістю 42 календарних дні.


Нас находят: тривалість відпустки директора днз, керівник гуртка відпустка


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook