Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Встановлюємо посадовий оклад лікарю — керівнику лабораторії

У лабораторному підрозділі закладу охорони здоров’я працюють лікарі, а також професіонали з вищою немедичною освітою (біологи, біохіміки тощо). Яким має бути посадовий оклад завідувача такого лабораторного підрозділу?

 

У лабораторному підрозділі закладу охорони здоров’я працюють лікарі, а також професіонали з вищою немедичною освітою (біологи, біохіміки тощо). Яким має бути посадовий оклад завідувача такого лабораторного підрозділу?

Згідно з підпунктом 2.2.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільних наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519), керівникам структурних підрозділів — лікарям посадові оклади встановлюються виходячи з тарифних розрядів лікарів відповідних спеціальностей та кваліфікаційних категорій (за умови, що спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю підрозділу , який вони очолюють) з урахуванням підвищення на 10–25% залежно від обсягу роботи та кількості посад лікарів у підрозділі згідно зі штатним розписом.

У зв’язку з недоукомплектованістю лабораторних підрозділів закладів охорони здоров’я лікарськими кадрами Міністерство охорони здоров’я України листом від 07.02.95 № 10.01.04/98 запропонувало у лабораторних підрозділах з чисельністю посад лікарів-лаборантів більше трьох згідно з штатним розписом одну з них перепрофілювати на посаду лаборанта з вищою освітою та призначати на них випускників вищих навчальних закладів за спеціальністю: біологія, фармація, хімія, біохімія.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило наказ «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 № 33» від 12.03.2008 № 122, відповідно до якого посади лікарів замінювалися на посади біологів, біохіміків, мікробіологів та інших спеціалістів з вищою немедичною освітою за відомістю заміни (листи МОЗ від 22.07.2008 і від 05.09.2008 № 11-02-13/21) із збереженням функціональних обов’язків лікарів, що обумовлено недоукомплектованістю лабораторних підрозділів закладів охорони здоров’я лікарськими кадрами.

Розрахунок штатних посад лікарів у лабораторних підрозділах закладів охорони здоров’я проводиться відповідно до наказу МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33 залежно від обсягу роботи.

З огляду на зазначене, посадові оклади керівників структурних підрозділів (лабораторій) — лікарів встановлюються згідно з підпунктом 2.2.3 Умов № 308/519 з урахуванням підвищення на 10–25% залежно від кількості посад лікарів у підрозділі згідно зі штатним розписом та з урахуванням посад наведених спеціалістів з вищою немедичною освітою, які введені за рахунок посад лікарів.


Нас находят: лист моз 11-02-13/21


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook