Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Заробітна плата завгоспа дошкільного навчального закладу

Особа у дошкільному навчальному закладі працює на 0,5 ставки заві­дувача господарства, а також на 0,5 ставки кухаря. Чи може ця особа заміщувати опалювача у дошкільному навчальному закладі на час його хвороби?

 

Особа у дошкільному навчальному закладі працює на 0,5 ставки заві­дувача господарства, а також на 0,5 ставки кухаря. Чи може ця особа заміщувати опалювача у дошкільному навчальному закладі на час його хвороби?

Відповідно до пункту 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій , затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43), керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). А з огляду на те, що посада завідувача господарства дошкільного навчального закладу (далі — ДНЗ) належить до керівних посад, зазначена особа не може працювати за сумісництвом .

Водночас, як передбачено пунктом 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом (додаток до Положення № 43), не є сумісництвом інша робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці на основній та іншій роботі не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи. Тож робота на 0,5 штатної одиниці посади кухаря у цій ситуації не є сумісництвом, адже заробітна плата за цими двома посадами не перевищує посадового окладу завідувача господарства.

Зауважимо, що завідувачу господарства відповідно до підпункту 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298) не можна установити доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників та за суміщення професій (посад).

Тож у разі виконання цим працівником обов’язків опалювача, як вихід із ситуації, керівник ДНЗ може скористатися своїм правом і встановити йому надбавку за складність і напруженість у роботі в розмірі до 50% посадового окладу і за основною посадою завідувача господарства, і за посадою кухаря. Можливість установлення такої надбавки передбачена підпунктом «а» підпункту 2 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557) та підпунктом 2 пункту 3 Постанови № 1298.

Одночасну виплату такої надбавки за обома посадами підтвердило Міністерство соціальної політики України у своєму листі від 29.10.2008 № 11649/0/1408/13.


Нас находят: зарплата завгоспа в днз, день завгоспа, зарплата кухаря в днз, графік роботи завгоспа днз, заробітна плата завгоспа ДНЗ, Менимальная зарплата завгоспа, Чи положена доплата завгоспу, зарплата завгоспам і доплати, Зарплата завгосп, Зарплата завгоспа


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook