Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВідрядження

Бухгалтеру /
Відрядження

Оглавление

Зменшення добових на відрядження: чи можливо

У бюджетної установи наприкінці року не вистачає коштів, запланованих за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження». Чи можна за таких умов виплачувати добові на відрядження в межах України в сумі, меншій 30 грн.?

 

У бюджетної установи наприкінці року не вистачає коштів, запланованих за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження». Чи можна за таких умов виплачувати добові на відрядження в межах України в сумі, меншій 30 грн.?

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Як зазначено у абзаці першому пункту 1 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59), службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи.

Установа, що направляє працівника у службове відрядження, має відшкодувати йому понесені витрати. Окремим видом витрат, що не потребують спеціального документального підтвердження, є добові витрати (витрати на харчування та фінансування інших власних потреб працівника у відрядженні).

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) гарантії та компенсації працівникам в разі службових відряджень встановлюються Кодексом законів про працю України (КЗпП) та іншими актами законодавства України. Норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною першою статті 12 Закону про оплату праці та КЗпП, є мінімальними державними гарантіями.

Статтею 121 КЗпП передбачено, що працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями. Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, що встановлюються законодавством.

Суми витрат на відрядження працівників бюджетних установ затверджені постановою Кабінету Міністрів України «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98). Як установлено додатком 1 до Постанови № 98, сума добових витрат на відрядження вказаних працівників становить 30 грн.

Зауважимо, що добові витрати відшкодовуються в єдиній сумі незалежно від статусу населеного пункту (абз. 2 п. 16 Інструкції № 59).

Отже, розмір добових витрат, що відшкодовуються направленим у відрядження працівникам, не може бути нижчим від норм добових витрат, встановлених Постановою № 98.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook