Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Чи має право директор школи відчужувати майно навчального закладу

Балансоутримувачем загальноосвітнього навчального закладу є районна державна адміністрація, а комунальним власником — районна рада. Чи має право директор загальноосвітнього навчального закладу продати залізобетонні плити, що обліковуються за цим навчальним закладом?

 

Балансоутримувачем загальноосвітнього навчального закладу є районна державна адміністрація, а комунальним власником — районна рада. Чи має право директор загальноосвітнього навчального закладу продати залізобетонні плити, що обліковуються за цим навчальним закладом?

Пунктом 1 статті 63 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII встановлено, що матеріально-технічна база навчальних закладів включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання , транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів належить їм на правах, визначених чинним законодавством . Основні фонди, оборотні кошти та інше майно державних навчальних закладів не підлягають вилученню, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Зазначена норма закріплена також Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 (далі — Положення). Відповідно до пункту 101 Положення матеріально -технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі. Майно, закріплене за державним або комунальним закладом, належить йому на правах оперативного управління та не може бути вилученим у нього, якщо інше не передбачено законодавством (п. 102 Положення).

Крім цього, пунктом 20 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР встановлено, що виключно на пленарних засіданнях районної ради ухвалюються питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних рад.

З урахуванням зазначених норм нормативно-правових актів можна зробити висновок, що керівник загальноосвітнього навчального закладу не має права відчужувати майно навчального закладу, зокрема, продавати залізобетонні плити, що обліковуються за цим навчальним закладом.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook