Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриДержавна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Чи можливо перевести працівника на іншу роботу у наступний день після звільнення у зв’язку зі скороченням штату?

В установі відбувається скорочення чисельності і штату працівників. Працівник має бути звільнений 14 червня, про що він був попереджений за два місяці. Чи можна перевести цього працівника на іншу роботу 15 червня, тобто наступного дня після дати скорочення?

 

В установі відбувається скорочення чисельності і штату працівників. Працівник має бути звільнений 14 червня, про що він був попереджений за два місяці. Чи можна перевести цього працівника на іншу роботу 15 червня, тобто наступного дня після дати скорочення?

Ні, 15 червня перевести такого працівника на іншу роботу не можна. Переведення повинно відбуватися в той самий день, коли визначена дата скорочення чисельності і штату працівників, тобто 14 травня. Пояснимо чому.

Порядок вивільнення працівників встановлено статтею 492 КЗпП. Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. При вивільненні працівників у випадку змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством .

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці установа пропонує працівнику іншу роботу в цій же установі. У разі відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також відмови працівника від переведення на іншу роботу в тій самій установі працівник на свій розсуд звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Звільнення з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП, допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу (ч. 2 ст. 40 КЗпП).

Отже, установа повинна у той самий день — 14 червня, коли відбувається скорочення штату (виведення посади зі штатного розпису), перевести працівника у разі його згоди на іншу роботу. Якщо працівник відмовиться від переведення, то 14 травня він підлягає звільненню (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).


Нас находят: переведення при скороченні, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=chi-mozhlivo-perevesti-pratsivnika-na-inshu-robotu-u-nastupniy-den-pislya-zvilne, перевод на іншу роботу при скороченні посад, як перевести працівника на іншу посаду під час скорочення, переведення в звящку зі скороченням, перевод при скорочені, переведення на іншу посаду у звязку із скороченням


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook