Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Нарахування заробітної плати працівнику — студенту денної форми навчання у виші у розмірі повного посадового окладу

Студент, який навчається у виші за денною формою навчання, влаштувався на роботу до установи на умовах неповного робочого дня. Проте у вересні він відпрацював повну норму тривалості робочого часу за місяць. Чи може установа нарахувати йому заробітну плату у розмірі повного посадового окладу?

 

Студент, який навчається у виші за денною формою навчання, влаштувався на роботу до установи на умовах неповного робочого дня. Проте у вересні він відпрацював повну норму тривалості робочого часу за місяць. Чи може установа нарахувати йому заробітну плату у розмірі повного посадового окладу?

Відповідно до пункту третього частини першої статті 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на трудову діяльність у позанавчальний час.

Якщо особу прийняли на роботу до установи за трудовим договором на умовах неповного робочого дня, то оплату праці слід проводити пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 Кодексу законів про працю України).

Отже, якщо особа, яка поєднує роботу в установі з денною формою навчання у виші, у позанавчальний час відпрацювала повну місячну норму робочого часу , їй мають нарахувати заробітну платуу розмірі повного посадового окладу.

Зауважимо, що оплату праці працівникам установи ретельно перевіряють фін­інспектори під час ревізії її фінансово-господарської діяльності.

Тож посадові особи установи, зокрема її керівник, мають контролювати, аби зазначена особа виконувала роботу саме у позанавчальний час. Адже якщо фінінспектори встановлять, що заробітну плату нарахували за час, коли така особа навчалася у виші, вони трактуватимуть це як незаконні видатки на порушення статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Нагадаємо, що відповідно до статті 1 цього Закону заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівнику за виконану ним роботу.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook