Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВласні надходження

Бухгалтеру /
Власні надходження

Оглавление

Відображаємо нарахування плати за харчування дітей в обліку ДНЗ

У дошкільному навчальному закладі встановлено плату за харчування дітей. Проте батьки іноді несвоєчасно оплачували харчування дітей. Тож бухгалтер нарахування такої плати відображав у обліку та фінансовій звітності не щомісяця, а після надходження коштів на рахунок. Фін­інспектори під час ревізії визнали такі дії бухгалтера порушенням і склали протокол про адміністративне правопорушення. Чи правомірні дії фін­інспекторів?

 

У дошкільному навчальному закладі встановлено плату за харчування дітей. Проте батьки іноді несвоєчасно оплачували харчування дітей. Тож бухгалтер нарахування такої плати відображав у обліку та фінансовій звітності не щомісяця, а після надходження коштів на рахунок. Фін­інспектори під час ревізії визнали такі дії бухгалтера порушенням і склали протокол про адміністративне правопорушення. Чи правомірні дії фін­інспекторів?

Так, правомірні. Пояснимо чому.

Відповідно до підпункту 18 пункту 1 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796, забезпечення харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) з частковою оплатою відповідно до законодавства , передбачено як один із видів платних послуг.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному ДНЗ у розмірі, що не перевищує 50% (у міській місцевості) та 30% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день (абз 1. ч. 5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III).

Плата за харчування дітей у ДНЗ вноситься щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, до банківських установ чи їх філій (п. 2.7 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667; далі — Порядок № 667). Керівники ДНЗ несуть відповідальність за своєчасне надходження батьківської плати. У разі невнесення плати в установлені строки ці суми стягуються в порядку, визначеному законодавством.

Якщо ж Порядком № 667 передбачено внесення батьками плати за харчування дітей щомісяця, то бухгалтер ДНЗ має щомісяця відображати в обліку її нарахування. А у разі ненадходження протягом місяця плати за харчування від батьків — відображати дебіторську заборгованість.

Ситуація, коли ДНЗ нараховує в обліку плату за харчування дітей після надходження від батьків коштів на реєстраційний рахунок (а не протягом місяця) і, як наслідок, не відображає заборгованості в книзі «Журнал-головна» та фінансовій звітності, на жаль, є типовою.

Утім, такі ситуації виявляють фінінспектори під час проведення ревізій, зіставляючи дані первинних документів (журналів обліку відвідування дітей, квитанцій про сплату коштів, банківських виписок із зарахування коштів на рахунки).

Фінінспектори в актах ревізії невідображення в обліку дебіторської заборгованості з плати за харчування дітей трактують як:

Отже, підстав для притягнення посадових осіб ДНЗ до адміністративної відповідальності в нашій ситуації достатньо. Тож фінінспектори мають право скласти протокол про адміністративне правопорушення на посадових осіб ДНЗ і відповідно до статті 1642 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти штраф у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136–255 грн.) — за порушення законодавства з фінансових питань, зокрема, за ведення бухгалтерського обліку з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до фінансової звітності.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vidobrazhaemo-narakhuvannya-plati-za-kharchuvannya-ditey-v-obliku-dnz, бухгалтерський облік в дитячому садку, бухгалтерія в садочках, рахунок батьківська плата за харчування в днз 2021 проводки, Оплата за харчування в дитячому садку з якого по яке число нараховують, харчування дитей бухгалтерський облик, батьківська плата за садочки в бухобліку, бухгалтерія в дитячому садку, ведення бухгалтерського обліку в дитячому садку, харчування в дитчому садочку платне


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook