Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІндексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Виникло право на індексацію зарплати: визначаємося з фіксованою сумою

У працівника базовий місяць — січень 2013 року. Він отримує фіксовану суму індексації 340 грн. У квітні 2014 року за результатами атестації у нього підвищився посадовий оклад на 77 грн. (тарифний розряд змінився з 9-го на 10-й). Як бути з індексацією*?

 

У працівника базовий місяць — січень 2013 року. Він отримує фіксовану суму індексації 340 грн. У квітні 2014 року за результатами атестації у нього підвищився посадовий оклад на 77 грн. (тарифний розряд змінився з 9-го на 10-й). Як бути з індексацією*?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 078), передбачено, що місяць, у якому відбувається підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення. Квітень 2014 року, місяць підвищення посадового окладу, вважається базовим для проведення подальшої індексації.

Ураховуючи те, що до квітня 2014 року базовим місяцем вважався січень 2013 року, у квітні настає право на проведення нової індексації заробітної плати на 1,1%. Сума індексації становить 13,40 грн. (1218,00 грн. Ч 1,1%).

Загальний розмір індексації у квітні становить 353,40 грн. (340,00 грн. + 13,40 грн.).

Додатком 4 до Порядку № 1078 (далі — Додаток 4) установлено, що фіксована сума індексації має виплачуватися до наступного підвищення, при якому сума підвищення заробітної плати перевищить визначену фіксовану величину .

Також Додатком 4 передбачено, що у разі коли на момент чергового підвищення заробітної плати настає право на проведення індексації і сума індексації буде ­більшою, ніж сума підвищення заробітної плати, то здійснюється підвищення заробітної плати, зберігається раніше зафіксована сума індексації та додається нова сума індексації, визначена с урахуванням чергового підвищення.

У випадку, якщо сума підвищення заробітної плати перевищує суми виплат з індексації, визначені суми індексації, тобто фіксована та нова сума індексації, у місяці підвищення не виплачуються. Для проведення подальшої індексації місяць підвищення також вважається базовим.

У наведеній у запитанні ситуації сума підвищення посадового окладу (77 грн.) перевищує суму індексації, визначену за квітень 2014 року (13,40 грн.), але не перевищує фіксованої суми індексації (340 грн.). Додаток 4 не передбачає конкретного розрахунку сум індексації для такого випадку.

Тож при визначенні суми індексації слід керуватися пунктом 5 Порядку № 1078, яким встановлено, що у разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу має визначатися з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

З огляду на зазначене, у базовому місяці — квітень 2014 року — загальна сума індексації має визначатися з урахуванням суми підвищення заробітної плати.

Отже, якщо працівнику підвищено заробітну плату на 77 грн., тобто на суму, меншу ніж суми індексації, які склались у цьому місяці, тобто 353,40 грн. (340,00 грн. + 13,40 грн.), то здійснюється підвищення заробітної плати та додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення.

Сума індексації у квітні 2014 року, визначена з урахуванням підвищення заробітної плати, має становити 276,40 грн. (340,00 грн. + 13,40 грн. – 77 грн.). Визначена таким чином сума індексації фіксується і виплачується у такому розмірі до наступного збільшення заробітної плати.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook