Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Як замінити двірника, який іде у відпустку

Чи може двірник школи-інтернату піти у щорічну відпустку під час навчального року чи лише у канікулярний період? Чи можна на час відпустки двірника замінити його іншим працівником та оплатити таку заміну?

 

Чи може двірник школи-інтернату піти у щорічну відпустку під час навчального року чи лише у канікулярний період? Чи можна на час відпустки двірника замінити його іншим працівником та оплатити таку заміну?

Працівникам навчальних закладів, у т. ч. й двірнику школи-інтернату, у разі потреби, наприклад, санаторно-курортного лікування або з інших причин, щорічна основна відпустка або її частина може надаватися не лише у канікулярний період, а й протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором навчального закладу. Надання відпустки у літній канікулярний час стосується педагогічних працівників, а решта працівників йдуть у відпустку протягом року згідно з графіком відпусток.

Конкретний час надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і керівником, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку.

Коли потрібно замінити працівника, тимчасово відсутнього через хворобу, відпустку, відрядження та з інших причин, коли за ним зберігається місце роботи (посада), має місце виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Додаткову роботу, пов’язану з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, може бути доручено іншому працівнику як за такою посадою, так і за іншою, за письмовою згодою працівника, що його заміняє. У цьому випадку додаткова робота виконується працівником без звільнення від основної роботи, передбаченої трудовим договором, протягом робочого дня (робочої зміни) з урахуванням нормальної тривалості робочого часу, установленої Кодексом законів про працю України (КЗпП).

Відповідно до статті 105 КЗпП працівникам, які виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Працівникам навчальних закладів згідно із підпунктом «а» підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників встановлюється доплата у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки). Конкретний розмір і умови введення доплати своїм працівникам установа встановлює в колективному договорі.

В усіх випадках заміни двірника у період його відпустки з працівником, що його заміняє, потрібно:


Нас находят: робота двірник киев, наказ по школі про заміну роботи техпрацівника, коли двірник іде у відпустку


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook