Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Колонізація супутника Землі — реальність?

Колонізація супутника Землі — реальність?

Сутність проєкту

Переговори

 

Об'єднані Арабські Емірати вирішили приєднатися до місячного проєкту Піднебесної під назвою Міжнародний місячний дослідницький модуль, який спрямований на створення бази в південному центрі Місяця. Виникає конкуренція між китайською місячною схемою та ініціативою Артеміда, що фінансується Американським аерокосмічним агентством, у перегонах за поверненням на природний супутник Землі.

Сутність проєкту

Технологічний національний інститут Об'єднаних Арабських Еміратів консолідував зусилля з Китаєм у рамках проєкту Міжнародного місячного дослідницького модуля - ILRS, спрямованого на розгортання постійно населеної структури на Південному полюсі Місяця приблизно до 2035 року. Зараз це здається магією або фантастикою. Однак відвідавши ігрові автомати магія азартного онлайн клубу, гемблер пізнає справжнє чаклунство, отримавши досвід та насолоді від гри.

Попередню угоду про взаємну співпрацю щодо ILRS було підписано між Технологічним інститутом ОАЕ Шарджі та Китайським центром досліджень далекого космосу - DSEL наприкінці листопада 2023 року на заході Арабського альянсу астрономії, космічних досліджень, який проходив в інституті.

До місячної епопеї залучено такі країни та міжнародні організації:

Загалом програма об'єднала 15 міжнародних структур. Американська місячна ініціатива Артеміда зібрала 33 міжнародні організації.

Переговори

За словами головного конструктора програми Піднебесної з колонізації супутника Землі Ву С. Вейрена, який є одночасно генеральним керівником DSEL, країна підтримує всі аерокосмічні агентства, неурядові структури, приватних осіб, які бажають долучитися до програми в будь-якій фазі розвитку.

На думку голови американської асоціації ILOA, Стівена Дж. Дьорста, в умовах того, що Сполучені Штати лідирують у забігу за поверненням на супутник Землі, китайський підхід має певні переваги. Керівник зазначає, що Артеміда користується широким визнанням на державному рівні. Однак сфера його застосування може розширюватися з використанням цивільних космічних центрів на ширшу місячну спільноту з демократичними принципами, подібну до китайської. Вчені Піднебесної розкривають ініціативу для участі неурядових структур. Голова також додав, що якби незалежним організаціям або індивідуальним громадянам надали можливість приєднатися до Артеміди, краще було б підписати угоди ще до аналогічного вчинку з боку китайського ILRS.

Обидві країни, Сполучені Штати й Китай, підтвердили готовність залучення всіх країн до своїх космічних проєктів. Попри обмеження, внесене доповненням Вольфа, яке забороняє Американському аерокосмічному агентству брати участь в угодах з Китаєм, багатостороннє контактування залишається можливим. У недавньому інтерв'ю представник служби зв'язку NASA, Тіфф. А. Тревіс, зауважила, що агентство не виключає участі Піднебесної в Артеміді.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook