Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

На якому етапі будівництва краще купувати квартиру в ЖК?

На якому етапі будівництва краще купувати квартиру в ЖК?

Ризики при покупці житла, що будується

 

Житло на первинному ринку можна купити на будь-якій стадії забудови будинку, і навіть до початку будівництва. Найнижчі ціни на перших етапах, далі вартість зростає, так само, як і впевненість в тому, що ЖК буде добудовано і введено в експлуатацію.

Продаж відкривається до початку будівництва, але на цьому етапі часто побоюються укладати угоди. Справа в тому, що на першому етапі ви набуваєте не квартиру, а право на отримання метрів після здачі будинку. Це пов'язано з ризиками, але, якщо співпрацюєте з надійними забудовниками, таким як Синергія, можна перевірити документи і придбати недороге житло.

Перед здачею в експлуатацію, коли вже проведено автономне або централізоване опалення, прокладені комунікації, купити квартиру буде найбезпечніше, а й ціна зросте мінімум на 20% від початкової.

Експерти рекомендують вибирати середину - можна укласти договір пайової участі, коли будинок побудований на половину. На цьому етапі вже оцінюється динаміка будівництва і перспективи. Так ціна ще буде не найвищою, а ви зможете бути впевнені, що за підсумком отримаєте житло в строк. Також хороший варіант - купити квартиру в житловому комплексі з декількох будинків, коли перший об'єкт вже був переданий в експлуатацію. Тобто, ціна на кв. метри в інших будинках ще залишається доступною, але ризик, що ЖК не буде добудований, зведений до мінімуму.

Ризики при покупці житла, що будується

Нерухомість в новобудові коштує дорого, і перспектива купити метри в місті Ірпінь на 20-40% дешевше привертає увагу будь-якої людини. Зробити це можна, якщо укласти договір пайової участі на етапі проектування, коли була придбана ділянка та складено план робіт. Ціни низькі, інвесторам пропонується знижка, ризики - високі, так як роботи ще навіть не почалися і можуть не початися зовсім. На етапі котловану вже безпечніше укладати договір, ціна все ще не висока, можна вибрати квартиру будь-якого планування і метражу, заздалегідь домовитися про наявність ремонту та підключенні індивідуальних комунікацій, але чекати доведеться ще кілька років.

Основний ризик в тому, що новобудова НЕ буде закінчена. Це залежить не від вартості квартири, а від забудовника, тому мінімізувати небезпеку можна, якщо співпрацювати з перевіреною компанією, ретельно вивчити документи і попередній досвід роботи.

При активному розвитку ринку ризики нижче, тому вивчіть останні новини перед укладенням договору. Також вам слід оцінити масштаби роботи компанії, чим вона більша, тим менше ризик банкрутства. Якщо є всі дозвільні документи на діяльність - можна укласти угоду і на початковому етапі.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook