Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Високо прибутковий бізнес в сільській місцевості

Високо прибутковий бізнес в сільській місцевості

Рентабельність бізнесу з вирощування полуниці становить 100 %. Усі люблять полуницю - прекрасну і смачну ягоду, поширену практично всюди.

Її цінують за відносну невибагливість і високу врожайність. Найчастіше її вирощують в присадибній і дачній господарстві. Щорічно попит на полуницю в Україні, як і ціни, збільшується на 30-50%. Це дозволило багатьом садівникам - любителям почати свій бізнес і отримувати від улюбленої роботи не тільки задоволення, але і реальні гроші.

Ціна в супермаркетах на імпортну полуницю в зимовий період становить близько 70 гривень за 1 кг. Ані трохи не менш якісна полуниця від вітчизняного виробника коштує 20-40 гривень. І ця ціна не є заниженою. Собівартість садової суниці при вирощуванні в теплиці складає 11 гривень, а у відкритому грунті - 2,7-4 грн. за 1 кг.

Вигода такого бізнесу очевидна: вартість продажу тепличної полуниці починається від 40 грн. за 1 кг і поступово знижується до 20 гривень. Збільшуючи посадкову площу, можна ще зменшити собівартість - до 2 грн. за 1 кг при площі 20 га. Однак, щоб вирощування полуниці у відкритому грунті приносило стабільний дохід, досить 0,5-1 га, а в теплицях - 0,3 га.

Технологія вирощування полуниці

Крім посадкової площі на результат впливає технологія вирощування. У нас в країні хорошим урожаєм з 1 га вважається 50 тонн. З такої площі на відкритому грунті збирають 35-40 тонн.

У порівнянні з відкритим грунтом, вирощування в теплицях є більш вигідним, тому що зникає вплив погоди на врожай, завдяки штучній підсвічуванні та підігріву.

До того ж, зменшується необхідна площа землі. Рентабельність такого бізнесу більш 100%, а термін окупності зазвичай складає не більше одного сезону. Однак, початкові витрати на будівлю теплиць на 30-50% вище, ніж для відкритого грунту. Створення тепличного господарства площею 1 га в середньому коштує 550-650 тис. грн. До речі можливі варіанти створення власної теплиці і за менші кошти, про тепличний бізнес на селі тут.

Вирощування садової суниці у відкритому грунті вимагає менше витрат, але ризик збільшується. Основною небезпекою є погода, через яку можна втратити до 30 % врожаю. Крім того, можливі збитки через швидкого псування ягоди, так як спочатку товар буде не дуже скоро реалізовуватися у зв'язку з високою ціною.

Технологія вирощування всюди приблизно однакова, але є деякі важливі правила, які відрізняють полуничний бізнес від аматорського садівництва.

По-перше, потрібно забути про багаторічному використанні полуничних плантацій. Як тільки перший товарний урожай буде зібраний, плантацію треба без жалю переорювати. Інакше високих врожаїв та якісної продукції досягти не вдасться.

При багаторічному використанні плантації більшу частину часу доведеться боротися з бур'янами і вусами, що призведе до зниження врожаю і якості полуниці. Природно, доведеться на кожен рік заново вирощувати плантацію, але пов'язані з цим зайві витрати окупаються результатом.

По-друге, незалежно від кількості вирощуваної полуниці, успішність продажу буде залежати тільки від її якості. Ніколи не можна забувати про те, що полуниця - ніжний і швидкопсувний продукт, і неправильний збір врожаю може все зіпсувати.

По-третє, потрібно мати як мінімум три сорти полуниці різного терміну дозрівання - раннього, середнього і пізнього. Це дозволяє використовувати меншу площу посадки при однаковій кількості збирачів. Крім того, зростає середня ціна продажу полуниці.

 

Але зважаючи на величезну рентабельність клопоти того варті, про інші ідеї для бізнесу на Україні можна почитати на ресурсі http://ideya-biznesa.pp.ua/.


Нас находят: прибутковий бізнес на селі, прибутковий бізнес в селі, сільський бізнес, вирощування полуниці у відкритому грунті, прибутковий бізнес у селі, полуничний бізнес в україні, Полуничний бізнес, прибутковий бізнес, https://stimul kiev ua/articles htm?a=visoko-pributkoviy-bznes-v-slsky-mscevost-, технологія вирощування полуниці у відкритому грунті


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook