Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Як прогнозувати зміни курсу валют?

Як прогнозувати зміни курсу валют?

Вексельний курс представляється як вартість валюти якоїсь країни, що представлена у грошовому співвідношенні до валюти іншої країни. Вчені вивели, що курс може набувати кількох форм. Він може бути плаваючим, фіксованим і нестабільним. Зараз в Україні курс долара плаваючий. Отже, використовується неправильний механізм регулювання курсу валют.

Курс валют - першооснова всіх тем в суспільстві, так як це одна з причин економічної нестабільності в країні. За останній час курс долара у нас змінювався від 14 до 40 грн. і вище.

На даний момент пересічних українців дуже хвилює тема курсу валюти, адже по його змінам формується цінова політика країни. Зараз люди до останньої хвилини коливаються з вибором для інвестування своїх заощаджень.

Зовсім недавно натрапив на дослідження одного фінансиста, який на простому прикладі зміг довести, що курс долара на сьогодні - вигаданий. На сьогоднішній день в Україні вартість одного долара повинна складати 7, 25 грн. Принцип був перевірений за допомогою «індексу біг-мака».

У валютному (або фондовому) ринку завжди важко точно спрогнозувати ситуацію. Бувають довгострокові і короткочасні прогнозування ринку. При розробці довгострокового прогнозу беруть до уваги фактори, що можна навіть вивести логічно. Але високою точністю таке прогнозування не завжди може порадувати. А от математичний метод має більш високу достовірність. Найбільш поширеними методами прогнозування є математичний метод екстраполяції, економіко-статистичний метод та економіко-математичне моделювання самого ринку і валютного фонду.

Математичні методи прогнозування ще називають формалізованими. Такою технологією можна користуватися для прогнозування будь-якого питання, незалежно від складності та спеціалізації. Сьогодні існує більше 220 різних методів прогнозування. Хочу відмітити, що для математичного прогнозування потрібні не лише знання в математиці, але і в програмному забезпеченні. При цьому, наявність бажання зробити прогноз - теж важлива складова прогнозування.

Для формування остаточного прогнозу потрібно використовувати надійні дані з декількох джерел, адже на цьому аналізу ґрунтується політика фірми, або країни. Тому збільшується місія прогнозування. Використовуючи прогноз валют, проводять аналіз ринків, виводиться оцінка гнучкості потреб.

Зважаючи на це, планування є складним питанням, і для його вирішення потрібно мати декілька різних сценаріїв. Спробувавши декілька методик, легше прийняти остаточне рішення.

Імітація та прогноз головних складових коливання курсу формується внаслідок проведення процесу пошуку основних течій еволюції цього процесу. Таким чином, надається можливість зробити моніторинг на майбутнє.

Але повернувшись до даної теми, хочу виділити теорію здатності покупців. Головна її особливість – це правило єдиної ціни.

Так само існує теорія економічної стабільності. Відносно цього принципу, то тут порівнюється економіка різних країн (темпи її зростання). Саме за цим показником формують валютну динаміку.

Ще для вирішення валютного питання можна звернутися до побудови економетричної моделі. В даний момент цей метод дуже популярний, оскільки дає можливість описати залежність курсу від багатьох обставин.

А для технічних знавців є метод часових рядів, в якому немає економіки. Все засновано на технічних парадигмах та спеціально написаної для цього програми.

Дослідницький метод на основі математичної побудови обмінного курсу - це своєрідна теорія всеохоплюючої переробки відомостей, що полегшує сферу вивчення та затвердження остаточного рішення. Такий метод надає можливість чартисту проаналізувати інформацію для виявлення прихованих, або невідомих закономірностей, що дуже важливо в реальних ринкових умовах.

Планування тенденції вексельного курсу ринку Форекс відбувається за допомогою глибокого і технічного аналізу. Коротко кажучи, фундаментальне дослідження призводить до пошуку підстав зміни цін, а технічний аналіз розцінює зміну ціни, не взявши за основу фактори, що викликали дану ситуацію.

А якщо говорити чесно, то вміти правильно прогнозувати - складне життєве питання. А що вже там говорити про валюту та фінанси загалом. Всі наведені мною способи - це лише технології, так би мовити, теорія. Але всім відомо, що теорія без практики - безсильна.

Романенко Рустам


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook