Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Оплачуємо вчителю заміщення вихователя групи продовженого дня

Учитель початкових класів, який має вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання «старший учитель», заміщує тимчасово відсутнього вихователя групи продовженого дня. Як оплачувати йому години заміщення?

 

Учитель початкових класів, який має вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання «старший учитель», заміщує тимчасово відсутнього вихователя групи продовженого дня. Як оплачувати йому години заміщення?

Щоб обчислити заробіток учителя початкових класів за години заміщення тимчасово відсутнього вихователя групи продовженого дня (далі — ГПД), слід визначитися з розмірами ставок заробітної плати за тією і тією посадами, з яких нараховується плата за викладацькі та виховательські години.

Умови оплати праці педпрацівників загальноосвітніх закладів передбачені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). Відповідно до абзацу третього пункту 4 Інструкції № 102 ставки заробітної плати і посадові оклади педпрацівників установлюють керівники закладів при тарифікації за результатами атестації. На педпрацівників, які обіймають дві педагогічні посади, як у нашій ситуації, атестаційні листи оформляють окремо на кожну із посад.

Учителям, які за наслідками атестації мають вищу кваліфікаційну категорію, установлюється 12-й тарифний розряд за ЄТС (у 2014 році — 1806 грн.; додаток 6 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557).

Вища кваліфікаційна категорія, отримана працівником за посадою учителя за спеціальністю, поширюється на все його педагогічне навантаження до наступної атестації за умов проходження підвищення кваліфікації і за посадою вихователя групи продовженого дня (Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930). Отже, учителю за години заміщення тимчасово відсутнього вихователя ГПД нараховуватимуть зарплату з урахуванням наявної вищої категорії за умов проходження підвищення кваліфікації за посадою вихователя.

Водночас підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання «старший учитель» за посадою вихователя не здійснюватиметься. Адже відповідно до пункту 24 Інструкції № 102 воно має провадитися лише за період роботи на посаді, на якій відповідне звання було присвоєне.

Отже, за години заміщення тимчасово відсутнього вихователя ГПД учителю належить нарахувати:

Оскільки учитель заміщував вихователя групи продовженого дня, тобто працював на різних посадах, і за посадою вихователя ГПД підвищення кваліфікації не проходив, то оплату за години заміщення слід обчислювати зі ставки заробітної плати спеціаліста, тобто за 9-м тарифним розрядом ЄТС (1474 грн.).


Нас находят: як оплачується заміна групи продовженого вчителем початкових класів, вихователь гпд зарплата, як оплачується заміна групи продовжeного дня вчитeлчм поч класіа, заміна вихователя гпд, оплата праці вихователя групи продовженого дня, З/п асистента вихователя гпд, вихователь гпд і вчитель початкових класів як рахується стаж, оплата праці вчителів і вихователів гпд які працюють в 1 класі нуш, асистент вчителя в гпд, зарплата вчителя групи продовженого дня


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook